В Україні прогнозують високі ціни на ранні овочі

В Україні прогнозують високі ціни на ранні овочі

У зв’язку несприятливими погодними умовами на півдні України, які спричинили часткову втрату врожаю, ціни на ранні овочі відкритого ґрунту залишаться високими до початку літа.

Про це розповів фахівець з розвитку плодоовочевого ринку Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) в Миколаївській області та Фонду LASKA Олег Калінін.

Він зазначив, що на Миколаївщині під час заморозків озима цибуля, плантації суниці садової та малини вимерзли в середньому на 30-40%, а в деяких господарствах – на 100%.

«З початку березня кілька разів на ґрунті температура опускалася до мінус 3-4°С, один раз до мінус 12°С. Тож не дивуйтеся, що ціни на редис та молоду капусту зараз настільки високі. Торік у цей час оптова ціна редису становила 2 грн, і виробники масово викидали овочі у посадки біля ринку в Великих Копанях, а сьогодні редис оптом коштує 35-38 грн», – зауважив фахівець з розвитку плодоовочевого ринку UHBDP в Херсонській області та ГО «Земля Таврії» Едуард Дембінов.

За його словами, на півдні України через дощову погоду, яка тримається вже кілька тижнів, у відкритий ґрунт досі не висадили картоплю. Затримується на два тижні і посадка білої, червоної і ріпчастої цибулі.

«Вологість землі настільки висока, що трактор просто провалюється», – пояснює Дембінов.

Тож, на думку фахівця, урожай цих культур слід очікувати не в середині літа, а вже в серпні.

Плодоовочівники зауважують, що на ціну вплине і підвищення тарифів на електроенергію, так як всі види упаковки стануть дорожчими: сітки, ящики, коробки. Цього року спостерігається різкий стрибок цін на агроволокно, тепличну плівку, подорожчали і насіння, добрива, ПММ. Послуги сезонних працівників також стали дорожчими на 10-15 грн і становлять 45-50 грн за годину.

Крім того, Дембінов відзначив, що фермери Херсонщини у поточному році скоротили площі під овочевими культурами в середньому в два рази.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)