Що буде з банківськими рахунками українців, після продажу ПриватБанк
Пт. 24 Вересня 2021

Що буде з банківськими рахунками українців, після продажу ПриватБанк

Нещодавно з’явилася інформація, що найбільший банк України (ПриватБанк), який зараз державний, планують виставити на продаж. Як запевняють в НБУ, в покупці ПриватБанк зацікавлені не тільки українські, а й закордонні інвестори. Як би не було, але якщо вже пішла мова про продаж ПриватБанк, значить таке станеться і цілком ймовірно, що до кінця цього року він отримає нового власника/ власників. Так як всі тільки те й роблять, що говорять про продаж банку, але ніхто не говорить про те, що буде з банківськими рахунками українців, після продажу ПриватБанк. Спробуємо роз’яснити ризики і переваги такого продажу.

Найперше варто розуміти, що кожного року велика кількість банків продається і об’єднується з іншими. Це цілком нормальне явище в фінансовому секторі. Крім цього, не потрібно зразу панікувати, так як продаж ПриватБанк ніяк не пов’язаний з його банкрутством або іншими фінансовими проблеми. В нашому випадку, НБУ хоче передати банк в приватні руки та отримати від цього значну вигоду у вигляді суми від продажу і додатково, від сплачених податків в майбутньому.

Після продажу банку не варто очікувати на якісь зміни. Зазвичай, при зміні власника, весь процес переходу відбувається максимально гладко і якихось змін ви не повинні відчути. Новий власник не зацікавлений в тому, щоб постійні клієнти банку відчули дискомфорт від цього і тим більше захотіли змінити його на інший.

Найчастіше, після появи нового власника, очікуються зміни в позитивному плані, які можуть проявитися в підвищених % за депозит, кращих умовах для іпотеки та кредиту і навіть може покращитись функціонал Приват24.

За свої депозити також не варто хвилюватись, оскільки їхню цілісність гарантує не тільки ПриватБанк, а ще й Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.
Стосовно кредитів, то тут також не варто очікувати на якісь зміни, які можуть негативно відобразитися на ваших щомісячних виплатах. Якщо у вас є непогашений кредит, то ви й продовжите його виплачувати так, як і зараз. При можливих змінах, вас зразу попередять.

Фактично, НБУ гарантує, що продаж ПриватБанк відобразиться тільки позитивно як на звичайних клієнтах, так і на підприємцях, тому бігти змінювати свій банк на інший нема ніякої потреби. Якщо ви тривалий час плідно співпрацювали з ПриватБанк, то ваша співпраця так же продовжиться й надалі. Зараз же, залишається слідкувати за розвитком подій та дізнатися, хто стане новим власником ПриватБанк: вітчизняний чи закордонний.


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)