Сб. 25 Травня 2024

НАБУ знищив половину агрохолдингу і призвів до подорожчання яєць

«Втрати від незаконного переслідування з боку НАБУ призвели до скорочення підприємства на 50% та звільнення 13 тисяч працівників, а ціни на яйця в Україні суттєво зросли», — розповідає акціонер агрохолдингу «Укрлендфармінг» Олег Бахматюк.

«Ми зараз 170 млн яйця в місяць виробляємо, а виробляли близько 300 млн, а у травні – 350 млн! З них 170 млн у травні ми віддали на експорт, а цього місяця відправимо на експорт, може, 20 млн.  Ці шановні, в лапках, розказують що коли силова структура “кошмарить” будь-яку економічну структуру, то нема ніяких наслідків. Але ось вам наочний приклад. У нас було 7 торгових домів: в Гонконзі, Сінгапурі, Малайзії, Іраку, Ліберії, Саудівській Аравії і в Дубаї. Ми залишили тільки в Дубаї. Ми витратили на відкриття торгових домів шість років і $25–30 млн», — розповідає Олег Бахматюк.

«В чому специфіка експорту? — Це гроші в дорозі. Доставка до Сінгапуру — це 45 днів, Гонконг — ще кілька днів. Плюс ти маєш постачальнику дати відтермінування. Фактично на обслуговування цього в нас були кредитні лінії на $60–70 млн. Та завдяки доблесним діям НАБУ нам закрили всі кредитні лінії, і ми були вимушені майже повністю закрити експортний напрямок. Держава нас не підтримала, та ще й пандемія ускладнила саму логістику: зробила її довшою та дорожчою на 30%.

Тобто до загальних проблем сектору додалася ще й ця репутаційна війна. Закрили фактично 12 птахофабрик, зараз буде 13-та закрита. Падіння 50% — це більше, ніж втрати від агресії в Криму, Донецьку та Луганську, які склали 35%. Потім ми трохи відновили виробництво, але завдяки діям НАБУ знову втратили половину та звільнили біля 5,5 тис. людей по “Авангарду” і ще біля 7 тис. у тваринництві».

Окрім виробництва курячих яєць, через війну НАБУ з підприємством постраждали і інші напрямки виробництва, заявляє бізнесмен: «У нас було 52 тис. поголів‘я, а зараз лишилося 15,7 тис. Тому що воно також потребує обігових коштів, яких у нас, на жаль, немає, бо закриваються кредитні лінії. Будемо об’єктивні: навряд чи тваринництво вже відновиться.  Намагаємося зберегти агробізнес. Ми сіємо, але всі через оці дії НАБУ вимагають від нас передоплату, тоді як конкуренти мають якусь відстрочку. У нас же все — міндобрива, паливо, засоби захисту рослин — все по передоплаті. Тож які результати? Вже 1,5 року стоїмо в жорсткому цейтноті, 5 місяців взагалі був постійний шторм, але вижили, працюємо. Зберегли  колектив 17 тис. людей», — розповів бізнесмен про сучасну ситуацію в агрохолдингу.


Залишити коментар