Агропоради: Листопад за вікном
Пт. 27 Листопадаа 2020

Агропоради: Листопад за вікном

Сад опустілий – дерева і ягідні кущі підготувалися до суворої зими. Але це аж ніяк не означає, що садівник не повинен допомагати їм у цьому.

Вже на початку листопада, аби захистити сад від майбутніх морозів, обв’язують штамби та скелетні гілки плодових дерев, притіняють їх різними підсобними матеріалами. До речі, ці прийоми допомагають активно боротися з гризунами. Після того, як листя опало, добре помітні кубла шкідників – їх вибирають і знищують.

Зі штамбів дерев знімають ловецькі пояси, з гілок видаляють зимуючі кубла білана, кладки яєць непарного шовкопряда. З дерев і ґрунту збирають гнилі плоди, старе листя і рослинні залишки декоративних та овочевих культур, що залишилися, й усе це знищують. Розпушують ґрунт навколо дерев і кущів, а навколо осінніх посадок його мульчують торфом, перегноєм або іншими утеплювальними матеріалами, але не соломою. Штамби молодих плодових дерев захищають від мишей і зайців, починаючи зі щойно посаджених саджанців та закінчуючи 12-річними деревами, тобто доти, доки дерево не утворює огрубілу кору. Толь і руберойд накладають на увесь штамб – від поверхні ґрунту до першого сучка, міцно зав’язують у трьох місцях прядивним шпагатом. Нижній край обв’язування трохи втоптують у ґрунт і злегка приколюють.

Посадки суниці перед настанням зими мульчують торфом, листям, опалою хвоєю, щоб узимку затримувати й накопичувати сніг. До настання морозів, на початку листопада, спускають воду з труб, баків і бочок, а також невеликих водоймищ. Якщо ґрунт сухий, то цією водою поливають дерева. Після перших снігопадів відтоптують сніг на пристовбурних колах, попередньо підгорнувши його до штамбів.

У першій декаді листопада завершують підзимовий посів холодостійких овочевих культур, а також збір пізньої капусти та її квашення. Свіжі качани закладають на зберігання. Сушать на зиму пряні коренеплоди й зелень петрушки, селери, пастернаку і кропу. Помийте, просушіть і приберіть під навіс інвентар, поливні шланги, кілки, парникові рами. Приготуйте і накрийте ґрунтові суміші для теплиць, парників, скляночок. Заготовляйте опале листя, складаючи на компостні купи, а якщо використовуватимете його для біопалива – накрийте плівкою або щільно укладіть, не допускаючи зволоження.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)