На Харківщині верблюди спустошують людські городи
Ср. 23 Червня 2021

На Харківщині верблюди спустошують людські городи

Справжня диковинка. Пара верблюдів нищить урожаї жителів Слобожанського та Борщової за 30 км від Харкова. Тварин тримають на приватній фермі у Слобожанському разом з іншою худобою та іноді випускають на прогулянки.

Нещодавно у соцмережах з’явилися відеозаписи з верблюдом, який їсть капусту на городі в Харківському районі.

Тварина прийшла зі Слобожанського до сусідньої Борщової, розповіла тутешня жителька Любов Гармаш.

“Гризуть капусту. Залишилося погризане, яке ми не зрізали. А ті, що більш-менш були, ми їх залишили. Ми рік цим займалися. Розраховували, що в нас буде своя капуста. І для нас це дорого”, — говорить жителька Борщової Любов Гармаш.

Любов Гармаш розповідає, що її чоловік бачив на городі коней та поні. За словами жителя Слобожанського Рафіка Цугуряна, на фермі живуть понад 30 тварин:

“Два верблюди, 11 поні, 26 корів, бики. Багато чого там є. Дуже великі проблеми були раніше, зараз я вже загородився — і все. Питань зараз немає, сюди не заходять”.

Замість паркану на фермі — автомобільні шини, за огорожею — верблюди та коні. Власник господарства із журналістами спілкуватися відмовився. Тварини на город Любові Пуляєвої ходять сьомий рік, розповідає жінка.

У сільраді зарадити набігам копитних на врожай місцевих не можуть, каже Слобожанська сільська голова Ольга Пуляєва: “Людина не реагує ніяк — взагалі. Були штрафи постійні, але він безробітний, платити нічим. Неодноразово бачили, як він у місті Харкові катає на конях, на поні, я так підозрюю, що не безкоштовно”.

Місцевий дільничний Олексій Шляхов отримував скарги від селян. Цьогоріч на власника господарства склали два адмінпротоколи за статтею 152 (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою).

“Приїжджали неодноразово до нього різні комісії — і нічого не можуть зробити. У нього є не на всіх тварин, а на кількох є санітарні книжки, відповідні паспорти. Тварини чиповані. Не всі”, — сказав поліцейський.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)