Американський фермер винайшов особливі конуси, які збільшують урожай
Пт. 30 Жовтня 2020

Американський фермер винайшов особливі конуси, які збільшують урожай

Фермер з Америки винайшов цікавий спосіб збільшення врожаю — особливі конуси для дерев, які захищають рослини від вітру та втрати вологи, прискорюють розвиток і підвищують ефективність підгодівлі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на epochtimes.

Якщо у вас є сад або город, ви знаєте, як багато часу доводиться проводити на ділянці, щоб отримувати хороший врожай протягом усього сезону.

Фермер Джон Дж. Джорджес винайшов незвичайний засіб, яке допоможе багатьом садівникам. Він являє собою контейнер-конус під назвою Tree T-PEE, більш схожий на перевернутий горщик для рослин. Його встановлюють біля основи дерев так, щоб стовбур молодого дерева виходив з отвору на вершині контейнера-конуса. Матеріал Tree T-PEE — 100% перероблений пластик, і він може прослужити понад 20 років.

Висота конуса 38 см, ширина — більше 50 см. Tree T-PEE буває чорного і білого кольорів, залежно від клімату вирощування дерев. Чорні конуси використовують для дерев, які ростуть у теплих і тропічних середовищах.

Наприклад, для цитрусових. Чорне Tree T-PEE поглинає тепло, підвищуючи температуру на 12 градусів навколо основи дерева. Білий Tree T-PEE — для дерев, які погано переносять гарячий, тропічний клімат і потребують захисту від перегріву.

Спочатку це пристрій використовувався для збереження молодих дерев від замерзання. У ті роки Джон допомагав своєму батькові на великій фермі у Флориді, де вони вирощували цитрусові дерева. Він зауважив, що такий конус оберігає дерева від заморозків, але встановлювати його кожного разу було дуже клопітно. Але як бути, якщо вдень рослинам потрібен полив і сонячне тепло, а вночі — захист?

Джон вирішив удосконалити конус, додавши в нього систему поливу і подачі добрив до рослини. У Tree T-PEE розпорошується 5 галонів (близько 19 л) води. Вода направляється до коріння, що економить приблизно 90% води в порівнянні з традиційною практикою поливу. Пристрій допомагає економити й добрива: з Tree T-PEE їх потрібно на 75% менше.

Волога оптимально живить рослину, і за рік довжина коренів зростає від 18 до 23 см. Конус не пропускає світло, тому у пристовбурному колі не ростуть бур’яни. При цьому він стійкий і може витримати вітер до 97 км/ч.

Конус можна використовувати для більшості видів рослин: всі цитрусові й горіхові, персик, вишня, яблуня, ожина, чорниця та інші. Підійде Tree T-PEE і для вирощування помідорів.

 

©Пропозиція – Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/amerikanskiy-fermer-vinayshov-osoblivi-konusi-yaki-zbilshuyut-urozhay


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)