Експерти розповіли про перспективи ринку цибулі цього сезону
Сб. 26 Вересня 2020

Експерти розповіли про перспективи ринку цибулі цього сезону

ЦибуляОднією з найбільш ключових культур нинішнього сезону безумовно є ріпчаста цибуля, ціни на яку у другій половині сезону досягали рекордних показників два роки поспіль: до 17 грн за кг в сезоні-2019/20, і більш ніж до 25 грн за кг у сезоні-2018/2019.

Про це повідомляють експерти проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

Високі ціни як магніт притягнули в даний бізнес нових гравців, і додали азарту досвідченим виробникам. Як прогнозували аналітики проекту ще навесні 2020 року, площі під цибулею продовжують збільшуватися черговий рік поспіль.

Аналітики проєкту, спираючись на зростання площ, збільшення обсягів імпорту посадкової цибулі, повідомлення про зростання продажів від представників насіннєвих компаній, спрогнозували збільшення валового збору цибулі в Україні у 2020 році по відношенню до минулого року, навіть з урахуванням несуттєвого зниження врожайності.

Виробники, намагаючись контролювати ситуацію, починали повідомляти про все нові проблеми з цибулею, таких як раннє в’янення бадилля, недобір планованої маси, розвиток захворювань і т.д.

Як повідомили в ТОВ «Агроанализ», найбільш реальною загрозою на сьогоднішній день для цибулі є недобір врожаю в кількісному плані, так як розвиток рослин через в’янення бадилля проходить із затримками. А ось проблем з якістю продукції для подальшого зберігання експерти поки що не бачать.

Глибше розібратися в ситуації зі станом ринку цибулі в Україні на момент збирання врожаю в господарствах допоміг Сергій Клімашевич, співзасновник ТОВ «Ковалівка», де ріпчаста цибуля вирощується на площі 80 га.

За словами виробника, у них в регіоні дійсно можна зустріти і поля з якісною цибулею, і ділянки де цілком протилежна ситуація.

«Якщо оцінити нинішній сезон виробництва цибулі в Україні в цілому, то на прикладі таких компаній як наша і багатьох інших серйозних виробників цибулі з багаторічним стажем можна з упевненістю заявити, що в 2020 році ріпчастої цибулі відповідної якості буде абсолютно достатньо, щоб повністю заповнити потужності для зберігання», – констатує Клімашевич.

А ось долежить необхідна кількість продукції до травня 2021 роки, аби не заміщати нестачу імпортною цибулею, сьогодні сказати складно.

«Тільки різке погіршення якості української цибулі в сховищах у другій половині сезону-2020/21 може надати підтримку для більш високих цін на цибулю у квітні-травні 2021 року. На даний момент більше 5 грн за кг спрогнозувати на той період дуже складно», – припустив він.

На підтвердження своїх прогнозів, фермер звернув увагу на сьогоднішні оптові ціни на цибулю у них в регіоні. За якісну продукцію продавці озвучують ціну до 3 грн за кг, і водночас є пропозицій цибулі середньої якості, яка реалізується за 2,5-2,7 грн за кг. Оптові партії некондиційної цибулі пропонуються по 2,5 грн за кг.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)