Стало відомо що стало причиною масової навали гризунів на поля України
Чт. 24 Вересня 2020

Стало відомо що стало причиною масової навали гризунів на поля України

Аграрії Запорізької області в цьому році зіштовхнулися з проблемою масового наявності гризунів – польових мишей. Експерти занепокоєні: сьогодні це Запорізька область, а завтра можуть бути всі інші регіони України.

Gbuit  SEEDS.org.ua за інформацією AgroPortal.ua.

Про це розповів експерт з технологічних питань Іван Пушкарьов під час вебінару “Зміна клімату. Виклики природи 2020 роки для аграріїв України”.

“Гризуни розвелися в дуже великих кількостях. У фазі 2-4 листків вони прибирали величезні площі соняшнику, який обробляється за технологією No Till”, – розповідає Пушкарьов.

Аналогічна ситуація склалася на полях, які оброблялися за технологією, близькою до Strip-till. Експерт передбачає, що це може бути пов’язане з теплою зимою, або з низьким рівнем опадів. І додає, що основним місцем дислокації гризунів спочатку був озимий ріпак.

“Зазвичай по озимому ріпаку багато хто ігнорує проблему з гризунами. З осені в Запорізькій області рапс був досить хороший. Після нього гризуни плавно перейшли на соняшник”, – говорить Пушкарьов.

Водночас незалежний експерт з агротехнологічним питань Олексій Сергієнко вважає, що поява гризунів пов’язана з засухами і ущільненням ґрунту.

“Це дуже небезпечний сигнал. Сьогодні це Запорізька область, а завтра можуть бути і західні і інші регіони”, – сказав він.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)