Ціни на кавуни в Україні впали до мінімуму за сезон
Пн. 1 Березня 2021

Ціни на кавуни в Україні впали до мінімуму за сезон

Про це повідомляє прес-служба Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

“Попри завершення сезону баштанних, в Україні продовжують знижуватися ціни на кавуни. Зокрема, за останній тиждень “смугасті ягоди” подешевшали в середньому на 20% і сьогодні відвантажуються в ціновому діапазоні від 1,2 до 3 гривні / кілограм. Таким чином, в початку вересня ціни на кавуни в Україні досягли свого мінімуму за сезон “, – йдеться в повідомленні.

Причина падіння ціна на кавуни

Основною причиною зниження цін на кавуни експерти називають сезонне збільшення пропозиції цих ягід на ринку.

“Зараз завершується збір кавунів пізніх сортів в основних регіонах виробництва – Херсонській і Миколаївській областях, і виробники повідомляють, що врожай саме пізніх сортів кавунів цього року майже не постраждав”, – зазначають в УПОА.

Якими будуть ціни на кавуни

Згідно з повідомленням, під кінець сезону значних цінових стрибків в сегменті кавунів не очікується.

При цьому, попри досягнення мінімального цінового рівня за сезон, сьогодні кавуни в Україні продаються в середньому на 65-70% дорожче, ніж в аналогічний період минулого року – від 0,9 до 1,5 гривні/кілограм.

Що цьому передувало

  • Під кінець серпня ціни на кавуни в Україні знизилися більш ніж на третину – до 2,5 гривні / кілограм.
  • За даними УПОА, українські виробники у 2020 році втратили частину врожаю ранніх сортів кавунів через аномально холодного травня і проливних дощів в червні.
  • За перше півріччя Україна імпортувала 2,1 тисячі тонн баштанних культур на 1,97 мільйона доларів, що в 3 рази більше, ніж за аналогічний період 2019 року.

Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)