Стало відомо, як міцна гривня шкодить аграрному сектору
Чт. 20 Лютого 2020

Стало відомо, як міцна гривня шкодить аграрному сектору

Найактивніший період зміцнення гривні минулого року припав на піковий сезон аграрного експорту – III-IV квартали 2019 року. Тобто для посівної аграрії закуповували насіння, пальне, добрива і техніку при курсі 28 грн/$, а продавали врожай за курсом 25-23 грн/$ , пише censor.net.

Міцна гривня зробила виробництво експортних товарів дорожчим, ніж рік тому. Це призвело до зменшення доходів підприємств і сповільнення темпів промислового виробництва.

Дешевші імпортні товари почали конкурувати з українською продукцією. Приведемо простий приклад. На початку 2019 року 500 грамів польського йогурту коштувало в Україні $1,5, або 42 гривні. Але через зміцнення гривні вже в кінці року в гривневому еквіваленті ціна цього йогурту опустилася до 35 гривень.

Таким чином, ефект ревальвації додав конкурентної переваги імпортному продукту і споживачі, які під час покупок керуються економічною вигодою, обирали йогурт польського виробництва замість українського.

У такій ситуації український виробник отримує менше виручки. Відповідно, за умов відсутності адекватного кредитування та інструментів страхування ризиків від валютних коливань, наш виробник скоротить інвестиції у виробництво і не матиме можливості конкурувати зарплатами з польським виробником йогуртів, який, отримуючи дотації від держави і ЄС, найме українських працівників для нарощування своєї частки на українському ринку.


Залишити коментар