У новому сезоні добрива подорожчають
Пт. 14 Серпня 2020

У новому сезоні добрива подорожчають

У січні-березні поточного року не очікується великих цінових коливань на ринку добрива. При цьому, прогнозувати ситуацію на українському ринку добрив можна лише в рамках першого півріччя 2020 року. 

Про це розповів Глава Асоціації виробників, імпортерів і трейдерів агрохімії, комерційний директор «УТК ХімАльянс» Сергій Рубан, передає Latifundist.

На доступність добрив для аграріїв будуть впливати три фактори: ринок землі, ціни на сільгосппродукцію та курс гривні. Перші два визначають: чи будуть у сільгоспвиробників кошти на придбання добрив. А курс, відповідно, впливатиме на доступність імпортної продукції.

«Поки немає адміністративних перешкод на кордоні. Тому з фізичної доступності добрив всіх видів проблем не передбачається. І це не рахуючи чималих складських залишків нереалізованої восени продукції», – зауважив Рубан.

Щодо цін, то тут, за словами фахівця, курс гривні сприяв зниженню цін на імпортні добрива. При цьому одночасно відбувалося зниження світових цін на цю продукцію. За інформацією експерта, вартість добрив на глобальному ринку близька до мінімального рівня і має шанс на відновлення. Проте, для радикального зростання світових цін передумов немає. Хоча від гривні можна чекати сюрпризів.

«Тому в січні-березні, думаю, не варто очікувати великих цінових коливань на добрива. Сезонний попит зазвичай штовхає ціни вгору. Проте є і багато стримуючих чинників для зростання цін у всіх групах добрив», – розповів Рубан.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)