Пн. 24 Червня 2024

У Раді зареєстрували законопроект щодо захисту бджільництва

Прийняття цього законопроекту дасть можливість застосовувати засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин від шкідників без нанесення шкоди галузі бджільництва

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №2140 від 12 вересня «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вжиття заходів стосовно захисту бджільництва».

Як йдеться в пояснювальній записці, законопроектом пропонується доповнити статтю 247 Кримінального кодексу України частинами другою та третьою, які посилять кримінальну відповідальність щодо осіб, які використовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин у період медозбору.

Зокрема, за застосування засобів захисту рослин для обробки медоносних рослин у період медозбору без повідомлення фізичним або юридичним особам, які займаються бджільництвом та органу місцевого самоврядування, незважаючи на наявність можливості подати ці відомості, пропонується встановити санкцію у вигляді штрафу від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн. – 8500 грн.) або громадські роботи на строк від ста двадцяти до двохсот годин.

За ті самі дії, якщо вони створили небезпеку потрави (загибелі) бджолиних сімей та завдали істотної шкоди фізичним та юридичним особам, які займаються бджільництвом пропонується встановити санкцію у вигляді штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн. – 17000 грн.) або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого.

Відповідно до примітки цієї статті, істотною шкодою вважається матеріальна шкода (збитки), заподіяна фізичним та юридичним особам, які займаються бджільництвом яка у сто (1700 грн.) і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, або інша істотна шкода, завдана природному середовищу в галузі бджільництва.

Запропоновані зміни до статті 247 Кримінального кодексу України відповідають рівню суспільної небезпечності діянь для визнання їх злочином та сприятимуть додатковим впливовим заходом стримування недобросовісних аграріїв від порушення законодавства у сфері бджільництва та подальшому розвитку даної сфери.

Крім цього, законопроектом пропонується доповнити статтю 30 Закону України «Про бджільництво» частиною четвертою та новою частиною п’ятою, а також запропоновано змінити редакцію статтю 37 Закону України «Про бджільництво», якими більш детально конкретизуються правові підстави застосування засобів захисту рослин для обробки медоносних рослин у період медозбору.

Зокрема, пропонується дозволити використовувати засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин у період медозбору виключно в нічний час з 21:00 години до 05:00 години за відсутності льоту бджіл з обов’язковим повідомленням, не пізніше ніж за три доби до початку обробки через місцеві засоби масової інформації та органи місцевого самоврядування, фізичних та юридичних осіб, які займаються бджільництвом, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ.

“Прийняття цього законопроекту дасть можливість застосовувати засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин від шкідників без нанесення шкоди галузі бджільництва, зокрема збереження бджолосімей від загибелі у період обробки сільськогосподарських посівів та посилення кримінальної відповідальності винних осіб в разі порушення ними законодавства в цій галузі”, – йдеться в пояснювальній записці.


Залишити коментар