Пн. 24 Червня 2024

Територією двох областей України поширюється небезпечний карантинний шкідник

Фітосанітарні експерти Рівненської та Волинського областей інформують про численні випадки виявлення нових вогнищ поширення американського білого метелика.

У зв’язку з виявленням американського білого метелика на Волині, у Рожищенському районі карантин запроваджено на площі 1022,3 га. Про це станом на 5 вересня 2019 року інформує ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області.

Зазначається, що цей карантинний шкідник на території Волинської області виявлено вперше.

Тенденція до поширення американського білого метелика спостерігається і на сусідній Рівненщині. За даними обласного Управління Держпрожспоживслужби, в місцях запровадження карантинного режиму (Гощанський район: смт Гоща, с. Бабин — 3,7 га та Сарненський район: м. Сарни — 4,5 га) американський білий метелик мав найбільшу шкодочинність.

Нові вогнища шкідника помічено і в сусідніх районах Рівненщини. Так, лише за серпень поточного року були виявлені нові вогнища та запроваджено карантинний режим щодо шкідника в Здолбунівському (с. Зовбиця, с. Кунин, с. Уїздці) та Сарненському (Ремчиці) районах на загальній площі 3,4 га.

«У порівнянні з минулим роком унаслідок сприятливих погодних умов шкодочинність метелика значно зросла. До 2018 року площі насаджень із карантинними обмеженнями щодо американського білого метелика у Рівненській області були відсутні. Однак цього року погодні умови спричинили появу нових вогнищ шкідника та збільшення загальних площ під карантином», — стверджують спеціалісти.


Залишити коментар