Територією двох областей України поширюється небезпечний карантинний шкідник
Пт. 17 Вересня 2021

Територією двох областей України поширюється небезпечний карантинний шкідник

Фітосанітарні експерти Рівненської та Волинського областей інформують про численні випадки виявлення нових вогнищ поширення американського білого метелика.

У зв’язку з виявленням американського білого метелика на Волині, у Рожищенському районі карантин запроваджено на площі 1022,3 га. Про це станом на 5 вересня 2019 року інформує ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області.

Зазначається, що цей карантинний шкідник на території Волинської області виявлено вперше.

Тенденція до поширення американського білого метелика спостерігається і на сусідній Рівненщині. За даними обласного Управління Держпрожспоживслужби, в місцях запровадження карантинного режиму (Гощанський район: смт Гоща, с. Бабин — 3,7 га та Сарненський район: м. Сарни — 4,5 га) американський білий метелик мав найбільшу шкодочинність.

Нові вогнища шкідника помічено і в сусідніх районах Рівненщини. Так, лише за серпень поточного року були виявлені нові вогнища та запроваджено карантинний режим щодо шкідника в Здолбунівському (с. Зовбиця, с. Кунин, с. Уїздці) та Сарненському (Ремчиці) районах на загальній площі 3,4 га.

«У порівнянні з минулим роком унаслідок сприятливих погодних умов шкодочинність метелика значно зросла. До 2018 року площі насаджень із карантинними обмеженнями щодо американського білого метелика у Рівненській області були відсутні. Однак цього року погодні умови спричинили появу нових вогнищ шкідника та збільшення загальних площ під карантином», — стверджують спеціалісти.


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)