Пт. 20 Грудня 2024

На Вінниччині вирощують “слонову траву” для біопалива

Слонова трава

Фото з відкритих джерел.

У Вінницькій області на 11 гектарах вирощують міскантус. На Житомирщині цією рослиною, яку в народі називають «слонова трава», засадили 110 гектарів.

Про це повідомляє Вінниця.info.

Чим українських фермерів зацікавила рослина, яка не є традиційною для нашого регіону.

«Зелена маса міскантусу може бути використана для виробництва біопалива. З неї виробляється боіоетанол, біогаз, синтез-газ.

Окрім того, високий вміст целюлози в міскантусі дозволяє використовувати її для виготовлення целюлозних волокон, які використовують у текстильній промисловості і при виробництві біопластику; для виробництва біокомпозитів, які використовуються у будівництві та автомобільній промисловості. З міскантусу можна виробляти різні хімічні продукти.

Високий вміст целюлози також дозволяє використовувати рослину для виробництва паперу і картону», – розповів Вадим Кричковський.

Він додав, що висушена і подрібнена зелена маса міскантусу може бути перетворена в пелети і використовується як паливо для опалювальних систем.

Тобто, це енергетична культура, яка до того ж насичує ґрунт гумусом.

Довідка

Міскантус не боїться шкідників. Врожай з однієї плантації культури збирають упродовж 30 років поспіль. Найбільше міскантусу на європейському континенті вирощують у Великобританії, Німеччині та Скандинавських країнах.

 


Залишити коментар