Сб. 23 Листопадаа 2024

Біда з добривами: аграрії закликали владу негайно розв’язати проблему

Всеукраїнська Аграрна Рада закликала владу втрутитися в ситуацію з блокуванням митницею сировини для виробництва добрив. З відповідними листами асоціація звернулася до Міністра аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка, Міністра фінансів України Сергія Марченка, голови комітету ВРУ з питань фінансів, тарифної та митної політики Данила Гетманцева, голови комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Миколи Сольського та голови Державної митної служби Павла Рябікіна.

Другий місяць поспіль митниця блокує партію сировини для виготовлення рідких комплексних добрив – МоноАмоніюФосфат – одного з учасників ВАР, компанії “Трікса”. Такі дії Митниці призвели до мільйонних збитків як самого підприємства, так і компаній, для яких вона є постачальником сировини.Також постраждали агровиробники, які вчасно не отримали стартові добрива для посівної.

Товар не розмитнюється, оскільки митні органи намагаються класифікувати сировину, як готове мінеральне добриво. Проте, МоноАмоніюФосфат не застосовується для підвищення родючості грунтів, урожайності сільськогосподарських культур і поліпшення якості рослинницької продукції (стаття 1 Закону України «Про пестициди і агрохімікати»), а тому не є добривом і не підпадає під дію даного Закону.

Варто зазначити, що дана речовина ввозиться в Україну для різних потреб, які не мають жодного відношення до сільського господарства, зокрема для: виробництва наповнювачів вогнегасників, виробництва сірників, паперового виробництва, вирощування кристалів, обробки тютюну тощо

“Речовина, ввезення якої блокують митні органи, безпроблемно ввозилася в Україну до серпня (включно) 2021 року без жодної державної реєстрації, тому незрозумілим є така раптова зміна позиції. Адже Митний тариф України, що діяв до липня 2020 року, містив щодо дигідроортофосфату амонію абсолютно ті ж положення, що і чинний натепер Митний тариф України”, — зазначається у зверненні.

У разі виконання вимог митних органів щодо державної реєстрації цієї речовини як агрохімікату і ввезення її в Україну в якості добрива, держбюджету України будуть нанесені збитки, адже в такому випадку суттєво знизиться його митна вартість (з 972 доларів США за тонну до 750 доларів США за тонну).

Враховуючи наведене, ВАР просить втрутитися в ситуацію задля розблокування імпорту та недопущення колапсу промисловості з виробництва добрив внаслідок неправомірних вимог митних органів та розглянути дане питання на засіданні робочої групи з оперативного вирішення питань, пов’язаних з оподаткуванням в аграрному секторі.


Залишити коментар