Пт. 20 Грудня 2024

Сьогодні – Введення в храм Пресвятої Богородиці: історія та традиції

Фото з відкритих джерел.

21 листопада відзначають релігійне свято – Введення в храм Пресвятої Богородиці. Це велике Богородичне свято. Богородичні свята присвячені важливим подіям життя Богородиці – матері Ісуса Христа. 

Батьки Діви Марії святі Йоаким та Анна довго не мали дітей. Вони багато років щиро молилися Богу та дали обітницю: якщо в них народиться дитина, віддадуть її на служіння у храм Божий. Нарешті народилася довгоочікувана донечка, батьки назвали її Марія. Йоаким і Анна дуже любили доню, але повинні були виконати свою обітницю.

Коли Богородиці виповнилося три роки, батьки вдягли її у святкове вбрання, запросили рідних та близьких й із запаленими свічками в руках пішли до Єрусалимського храму. Їхня подорож від Назарета, де народилася Богородиця, до Єрусалима тривала три дні. Біля Єрусалимського храму Пресвяту Діву Марію зустрів первосвященник Захарія. Щоб підійти до нього, трирічна Марія повинна була сама піднятися по сходах з 15 величезних каменів. Для дитини такого віку це було неможливо! Але, обережно ставши на першу сходинку, Діва Марія швидко піднялася вгору та підійшла до здивованого Захарії. Він відчув неймовірну силу Божу та ввів у храм Пресвяту Богородицю. Завів її у найсвятіше з храмових місць – жертовний вівтар, куди сам мав право заходити лише раз у рік для пожертви! Так відбулося Введення у храм Пресвятої Богородиці. Після цього Богородиця залишилася жити при храмі. Вона вчилася шити, вивчала Святе Письмо і постійно молилася Богу.

На свято Введення Пресвятої Богородиці храм і священники одягнені у блакитний колір, який вважається Богородичним. Тому жінки цього дня намагаються або вдягнутися в блакитний одяг, або додають до свого вбрання хустинку чи прикрасу блакитного кольору.

Цього дня важливо помолитися Пресвятій Богородиці, прочитати акафіст Пресвятої Богородиці. Бажано відвідати храм, сповідатися та причаститися. Написати записочки за здоров’я близьких та рідних. Пригадати у молитві тих, хто саме вас привів у храм Божий. А також помолитися за тих, хто ще не дійшов до храму.

Що не слід робити на Введення за народними повір’ями:

  • займатися важкою роботою;
  • поспішати – кажуть, хто поспішить, той увесь рік не встигатиме;
  • лаятися, зловживати спиртним;
  • робити прибирання, займатися пранням, шиттям;
  • позичати що-небудь – до збитків.

У церкві прямої заборони на роботу немає, але за можливості потрібно відкласти мирські справи і присвятити час молитвам і думкам про духовне.

 


Залишити коментар