В Україні дефіцит трактористів та комбайнерів

Фото з відкритих джерел.

Через мобілізацію в українському агросекторі наразі значна нестача кадрів. Найбільше не вистачає спеціалістів, залучених безпосередньо до збору врожаю. Найскладніша ситуація з трактористами, комбайнерами та агрономами.

Про це розповів президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко, Agropolit.com.

За словами фахівця, раніше в цьому сегменті теж було найбільше вакансій, але зараз показник досяг 160 вакансій на одного спеціаліста. Для порівняння, до початку повномасштабної війни ця цифра становила 14-16 вакансій на людину. Дефіцит зріс більш ніж в десять разів.

Леонід Козаченко підрахував, що дефіцит робітників в агросекторі після початку війни досяг 3 млн людей і прийом на роботу жінок не може виправити положення. Він зауважив, що традиційно в агросекторі працювало найбільше жінок в таких сферах, як бухгалтерія, економіка, торгівля, ветеринарія.

«В агрономії жінки працювали в основному в садових центрах. Їх не було на традиційних фермерських господарствах і великих сільгосппідприємствах. Зараз в сільському господарстві працюють 2,8 млн. людей. Дефіцит складає – 3 млн працівників. З цієї цифри, 70% припадає на фермерів, які працюють на комбайнах, тракторах, вантажних автомобілях. Це питання треба вирішувати», – зазначив Леонід Козаченко.

 


Залишити коментар