Корова-рекордсменка на Чернігівщині дає 72 літри молока на добу

Корова Гава - гордість підприємства "Понори". Фото Високий замок.

72 літри (майже п’ять відер!) молока за добу! Такий рекордний для всієї Європи результат показує п’ятирічна корова Ґава із підприємства «Понори», що у Прилуцькому районі Чернігівської області.

Тим самим вона дала фори своїм родакам із Данії та Ні­дерландів, Естонії, де спеці­алізуються на молочнотовар­ному виробництві. І залишила поза конкуренцією вітчизняних тваринників. Зазвичай наші селянські Зірки, Ласки, Кра­сі здатні за добу порадувати свою господиню 30 літрами молока…

Секрет надвисоких показ­ників Ґави — в успішній пле­мінній роботі чернігівських зо­отехніків. Тут теличок породи симентал запліднюють сім’ям биків голштинської породи, що у підсумку дає високопродук­тивних нащадків. Отриманих внаслідок такого схрещення корів утримують у комфорт­них умовах, годують збалан­сованими кормами, забезпе­чують належний ветеринарний догляд.

За словами керівників ферми, де живе рекордсмен­ка, найперше корів намага­ються позбавити стресів. І це забезпечує високі надої.

У цьому господарстві дві ко­рови із 430-ти дають понад 70 літрів, 19 — більш як 60 літрів, 80 корів дають на добу понад 50 літрів.

На Київщині виявили лейкоз у ВРХ


Залишити коментар