Високий врожай гороху під загрозою

Фото з відкритих джерел.

Цього року практично по всій території України горох на етапі цвітіння просто почав засихати, і це може вплинути на його врожайність. Про це розповів регіональний менеджер по Центральному регіону компанії NPZ Україна Максим Свириденко під час Всеукраїнського Дня поля аграрних інновацій.

Про це повідомляє AgroPortal.

«Горох цього року дуже постраждав по всій Україні. Причина поки невідома, але є така думка, що це наслідок пилових дощів із піском з пустелі Сахара. Ще один варіант — відразу після сівби гороху пішли проливні дощі, що призвело до значного ущільнення ґрунту, і рослині не вистачило кисню. Є зони, де проходили зливи, а нестача кисню для всіх ярих культур — це велика проблема», — зазначив експерт.

При цьому, додав він, аграрії розповідають, що в окремих областях навесні великих злив не було, але вони все одно мають таку ж проблему з горохом.

«Взагалі урожайність гороху важко спрогнозувати до його збирання. Торік горох від компанії NPZ давав 43 ц/га. Цього сезону ми бачимо, що кількість стручків менша, але боби якісніші та мають більшу масу 1000 насінин порівняно з минулим роком», – резюмував Максим Свириденко.

У Данії ввели податок на коровʼячі “гази”


Залишити коментар