Експеримент з бавовником на Одещині зазнав труднощів

Бавовник змушені збирати вручну. Фото з відкритих джерел.

На експериментальних полях бавовнику в Одеській області вже з’явилися перші сходи. Участь в експерименті з вирощування бавовни беруть 9 місцевих агропідприємств, серед яких і «Стоянов А. А.».

Про це повідомляє SEEDS.

Як розповіла керівниця господарства Алла Стоянова, підприємство зіштовхнулося з труднощами, пов’язаними з відсутністю власної української технології вирощування бавовни. Навіть на законодавчому рівні ще донедавна не було можливості завозити насіння.

До прикладу, коли здійснювали посіви за іноземною технологією, то там було сказано, що 10° тепла для ґрунту достатньо. Однак виявилось, що для українських умов це холодно і температура ґрунту має бути не нижчою аніж 15-16°. Зараз господарство вибудовує власну технологію.

Фермерка також розповіла, що підприємство для якості експерименту вирішило засіяти бавовну на двох ділянках – одна на крапельному зрошенні, інша на богарі. У результаті зараз бачать, що розвиток культури на богарі відстає на 2 тижні. Безумовно, це відобразиться на врожайності. На богарі прогнозовано буде приблизно 1,5 т, а на зрошені – 2,5-3 т врожаю.

Водночас за словами Алли Стоянової, актуальною залишається проблема відсутності спеціальних комбайнів для збору бавовнику та переробного заводу. Тож, у господарстві бавовну збиратимуть вручну. Однак сподіваються, що, коли з’явиться бавовна, буде державна програма, то з’являться і комбайни та інше обладнання.

На Волині можуть закрити одну з найбільших гусячих ферм


Залишити коментар