Нд. 14 Квітня 2024

Чого очікувати на ринку картоплі

Ринок картоплі цього сезону приємно дивує виробників цінами. Вони рекордно високі у гривневому еквіваленті, що свідчить про те, що відносна стабільність цін може залишити ринок картоплі як мінімум на 3 наступні сезони.

Так вважає директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

«Питання садити чи не садити картоплю у цьому році стає риторичним не лише для фермерів, а й для населення. Загроза драматичного обвалу цін уже у першій половині літа 2024 року є досить високою не тільки через ймовірність збільшення внутрішнього виробництва, а й за рахунок імпорту», – повідомила Тетяна Гетьман.

На її думку, щоб захиститись від негативних наслідків цінової турбулентності українському виробник варто виконувати кілька нескладних рекомендацій.

«Перестати грати в “казино” з площами, робити акцент на тому, що вмієте вирощувати найкраще. Оптимізувати собівартість через покращення врожайності та товарності продукції. Налагодити стабільну співпрацю з кількома партнерами в сегментах “фреш” та “переробка”, – вважає Тетяна Гетьман.

Крім цього директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА повідомила, що сьогодні один з найбільших виробників картоплі та крохмалю в Україні, Централ Плейнс Груп, представив свій формат співпраці для виробників Львівщини.

«Пропозиція включає забезпечення насінням, агросупровід та контрактацію врожаю – все що необхідно для налагодження системної співпраці, де заробляють всі», – додає Тетяна Гетьман.


Залишити коментар