Нд. 14 Квітня 2024

В Україні розробили автономну машину розмінування

Українські виробники «Завод Кобзаренка» та «efarm pro» створили на основі шасі трактора Т-156 автономну машину розмінування, яка може очищати до 1000 м2/год.

Про це в ексклюзивному коментарі Traktorist.ua розповів співзасновник та директор «Заводу Кобзаренка» Дмитро Кобзаренко, а також повідомила на своїй сторінці у Facebook перший віцепрем’єр-міністр України — міністр економіки України Юлія Свириденко.

«Цю машину ми називаємо «народний роміновувач», народний, тому що на базі «народного» трактора Т-156. Основною ціллю цієї розробки є можливість українських аграріїв розміновувати свої поля самостійно, бо процес розмінування проходить досить довго за рахунок державних та дотаційних коштів. Розробкою машини займалися «Завод Кобзаренка» та «efarm pro». Ми розробляли розмінувальний пристрій — ланцюгову фрезу і займалися переобладнанням трактора, а компанія «efarm pro» — віддаленим керуванням, тобто вся автоматика, яка управляється з пульта», – зазначив співзасновник та директор «Заводу Кобзаренка» Дмитро Кобзаренко.

Як додав Кобзаренко, ширина робочого органу розмінування становить 3 м та автономна машина може обробляти до 1000 м2/год.

«Ця машина зроблена для того, щоб українські аграрії могли зайти в поле. Першу машину ми виготовили на базі трактора Т-156, але готові адаптувати її під будь-який трактор навіть європейського виробництва, щоб відповідати потребам аграріїв — нас вже є розробка на трьохточкову навіску», – розповів Дмитро Кобзаренко.

Своєю чергою, як зауважила Юлія Свириденко, машина оснащена системою безпілотного управління і може розміновувати територію за заздалегідь заданою траєкторією. Завдяки системі точного землеробства, відстань між смугами розмінування складе лише 2 см.

За словами міністра, важливо те, що в машині розмінування використані деталі повністю українського виробництва, це дає можливість її ремонтувати фактично в будь-якому місті. Також це підтримка українських виробників, робочі місця і додаткові податки до бюджету.

«Наша мета — ефективний ринок розмінування і те, що це вже третя українська машина для розмінування фактично за пів року, є свідченням того, що бізнес зацікавлений в розвитку цієї сфери», – додає перший віцепрем’єр-міністр України — міністр економіки України Юлія Свириденко.

Свириденко додала, що наразі розробка проходить підготовку до сертифікації й після завершення всіх процедур її готові запустити у серійне виробництво. За попередніми розрахунками українська машина коштуватиме суттєво дешевше, аніж іноземні аналоги подібного типу.

Протести на польському кордоні можуть тривати до квітня


Залишити коментар