Ср. 29 Травня 2024

Як виростити ранню розсаду томатів на городі

Ранні томати — це не просто чудовий початок літа, але й можливість насолоджуватися свіжими, смачними і натуральними плодами раніше за інших. Однак, якщо ви хочете насолоджуватися смачним врожаєм томатів раніше, ніж зазвичай, потрібно задуматись про ранню розсаду.

Вибір сорту томатів

Помідори, придатні для раннього вирощування — це високопродуктивні та раноформуючі сорти, такі як “Ерлігерл” або “Ультра”, Білопільський ранній”, “Чері”, “Рожевий гігант”.

Підготовка ґрунту та сіяння

Найкраще починати з добре вимоченої, дренованої ґрунтової суміші. Забезпечте розсаді достатню кількість поживних речовин та відмінний дренаж, додавши компост та перегній. Це краще зробити за тиждень-два перед висадкою і дати землі відпочити.

Помідори слід висаджувати на відстані 50-60 см один від одного, щоб забезпечити достатній простір для росту.

Ви можете сіяти насіння у контейнери або торф’яні горщики за 6-8 тижнів до того, як ви плануєте висаджувати розсаду на город. Дбайливо поливайте та забезпечуйте тепло та освітлення місця для росту розсади. Або використовуйте спеціальні конструкції для формування стабільних умов росту розсади — парники з агроволокна. З ними є можливість пропустити етап повторної висадки рослин і зекономити час.

Використання парників на дугах

Парники створюють ідеальне теплове середовище для росту рослин на відкритому ґрунті, захищаючи їх від негоди та допомагаючи зберігати необхідну температуру. Ці конструкції особливо ефективні в нашій кліматичній зоні, умовах весняного прохолодного повітря. Вони допомагають захистити розсаду від низьких температур та раптових заморозків,

Пам’ятайте про закалювання розсади, потрібно залишати її на декілька годин на свіжому повітрі, щоб адаптувати до умов навколишнього середовища. Дуги для парника зручні у цьому плані, укривний матеріал легко підіймається та кріпиться на них. Також висота дуг дозволяє розсаді рости вгору, без обмежень.

Подальший догляд

Після висаджування продовжуйте забезпечувати рослини оптимальними умовами — регулярно поливайте, вносьте добрива та слідкуйте за станом рослин.

Для забезпечення правильної форми та розміру розсади помідорів можна використовувати обрізку. При необхідності рекомендується видалення найбільших листків і навіть деяких гілок.

Щодо захисту від шкідників, необхідно дбати про розсаду помідорів та застосовувати заходи проти шкідників, таких як листовертка і павутинний кліщ. Для цього можна використовувати різноманітні засоби, такі як натуральні інсектициди або придбані в магазині засоби.

Використання парників на дугах у поєднанні з правильним доглядом допомагає створити ідеальні умови для вирощування ранньої розсади томатів, щоб ви могли насолоджуватися смачними томатами ще до приходу тепла.


Залишити коментар