Якщо пенсіонер за кордоном, як відновити виплати пенсій

Якщо людина не може приїхати до України, щоб відновити виплату пенсії, їй потрібно пройти ідентифікацію. Це можна зробити кількома способами.

1. Авторизуватися в особистому електронному кабінеті на веб-порталі Пенсійного фонду (ПФУ) за допомогою кваліфікованого електронного підпису «Дія. Підпис».

2. Звернутися до іноземної дипломатичної установи України по отримання документа про посвідчення факту, що людина жива. Отриманий документ разом з письмовою заявою про подовження виплати пенсії, написаною у довільній формі, слід надіслати поштовим відправленням до територіального органу Пенсійного фонду за місцем перебування на обліку.

У другому випадку заяву можна також подати через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду. До нього необхідно додати якісну скановану копію документа про посвідчення того, що людина жива, з використанням електронного цифрового підпису.

3. Також ідентифікацію можна пройти за допомогою відеоконференцзв’язку. Для цього потрібно через веб-портал ПФУ подати електронну заяву.

Крім того, домовитися про проходження ідентифікації можна, зателефонувавши до контакт-центру до ПФУ за номерами:
0800-503-753;
(044) 281-08-70;
(044) 281-08-71
.


Залишити коментар