![](https://tenews.org.ua/wp-content/themes/uanews-te/assets/img/ads/electric-s.gif)
У селі на Франківщині встановили рекорд України
![](https://agroter.com.ua/wp-content/uploads/2023/08/rekord.jpeg)
У прикарпатському селі Прокурава встановили новий рекорд України — 406 дівчат та жінок у гуцульських ґерданах зібралися в одному місці. Рекорд зафіксували під час фестивалю “Кольорові пацьорки”.
Цим підкреслюємо, що ми є українці. Це є якраз наш код. Як вишивка, так і сам орнамент на ґердані, на “силянці” має свій код, свій орнамент і свою символіку”, — говорить організаторка дійства Марія Чулак.
![406 дівчат та жінок у гуцульських ґерданах. На Прикарпатті встановили новий рекорд України 406 дівчат та жінок у гуцульських ґерданах. На Прикарпатті встановили новий рекорд України](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/48c1a60b49782c4c.jpg)
9-річна Сніжана Александрук привезла ґердани з Брустурів. Дівчинка працювала над своїми виробами місяць.
“Я побачила в Інтернеті такі браслетики й захотіла спробувати. Дідо зробив мені станочок і я почала плести”, — каже Сніжана Александрук.
![406 дівчат та жінок у гуцульських ґерданах. На Прикарпатті встановили новий рекорд України 406 дівчат та жінок у гуцульських ґерданах. На Прикарпатті встановили новий рекорд України](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/3c10cc87ef95f356.jpg)
З Косова приїхала показати свої прикраси Ілона Сорохан з подругами. За словами дівчинки, ґердан посідає особливе значення у її родині.
“Ґердан для мене — це не лише національна прикраса, але й оберіг. Сьогодні я одягла ґердан моєї мами. Тішуся тим, що маю таку національну прикрасу”, — говорить Ілона Сорохан.
![406 дівчат та жінок у гуцульських ґерданах. На Прикарпатті встановили новий рекорд України 406 дівчат та жінок у гуцульських ґерданах. На Прикарпатті встановили новий рекорд України](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/df99e7dec1ba1ed4.jpg)
Голова Косівського осередку “Союзу українок” Анна Богдан приїхала у Прокураву у ґердані, якому понад сто років. Цей виріб їй подарувала Марія Чулак старша, яку вважають однією з основоположниць мистецтва плетіння ґердану.
“Мама, яка відправляла дітей на війну, робила ці прикраси і просила Бога, щоб діти чи чоловік поверталися звідти живими. При її створенні промовлялася молитва”, — розповідає Анна Богдан.
![406 дівчат та жінок у гуцульських ґерданах. На Прикарпатті встановили новий рекорд України 406 дівчат та жінок у гуцульських ґерданах. На Прикарпатті встановили новий рекорд України](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/a25446baa3dcac9b.jpg)
Як правильно підібрати ґердан, на фестивалі підказувала Галина Кутащук із Криворівні.
“Це — індивідуально, бо кожен має свій смак: дехто обирає прикрасу до вишиванки, дехто — до звичайної сукні. Є, що підбирають до кольору очей. А є таке, що просто подобається й одягає на шию”, — пояснює Галина Кутащук.
Встановлений у Прокураві рекорд експерт Національного реєстру рекордів України Павло Горішевський називає унікальним.
“Наймолодшій учасниці, як мені вже показали, — чотири тижні. Але я більше познайомився з тією, якій вже три місяці”, — каже Павло Горішевський.
До переліку немайнової культурної спадщини України ґердани внесли 12 липня 2023 року. За словами організаторки фестивалю “Кольорові пацьорки” Марії Чулак, встановлений рекорд буде одним з кроків до внесення гуцульського аксесуара до спадщини ЮНЕСКО.
У Франції скуповують вино, щоб використати його для парфумів та мила
Залишити коментар