Пт. 1 Березня 2024

Догляд за еустомою в саду та вдома

Еустома, або лізіантус, є прекрасною і популярною рослиною, яка радує око своїми яскравими та великими бутоƒнами. Вирощування еустоми може бути досить вимогливим, але з правильним доглядом вона перетвориться на чудову прикрасу вашого саду чи інтер’єру.

Опис еустоми

Це багаторічна рослина, яка зазвичай вирощується як однорічник. У неї великі, гофровані квіти з бутонами різних відтінків: від білого та рожевого до фіолетового та синього. Листя еустоми темно-зелені, глянсові та ланцетні. Рослина може досягати висоти до 60 см. Залежно від сорту, лізіантус може цвісти протягом тривалого часу, зазвичай з середини літа до пізньої осені.

Вирощування еустоми з насіння

Еустому можна вирощувати як із насіння, так і через розсаду. Якщо ви вирішите виростити її з насіння, важливо знати, що лізіантус — теплолюбна культура і проростання може зайняти деякий час. Насіння можна посіяти в контейнери або горщики з легким і добре дренованим ґрунтом. Ніжно накрийте насіння тонким шаром землі та тримайте їх у теплому та світлому місці. Після проростання насіння і появи першого справжнього листя його можна пересадити в окремі горщики або розбити на розсаду.

Еустома в домашніх умовах: посадка еустоми

Для посадки лізіантуса в домашніх умовах виберіть горщик з гарною дренажною системою і наповніть його живильним ґрунтом, який повинен бути пухким і добре вбирати вологу. Посадіть рослину так, щоб коренева шийка була на рівні поверхні ґрунту. Після посадки добре полийте еустому і помістіть горщик у яскраве місце з доступом до сонячного світла.

Вирощування розсади

Якщо ви придбали лізіантус у вигляді розсади, помістіть її в горщик так само, як описано вище. Перед посадкою в ґрунт або віконний ящик найкраще вирощувати розсаду протягом 8-12 тижнів. Розсаду слід витримувати при температурі близько 20°C і забезпечити їй достатню кількість світла.

Догляд за еустомою

Еустома вимагає особливого догляду, щоб вона могла добре рости і цвісти:

  • регулярний полив та підтримання рівня вологості ґрунту;
  • добрива поживними речовинами під час активного росту та цвітіння лізіантуса;
  • використання опори або палички для підтримки високих сортів.

Як садити і доглядати в саду

Виберіть відповідне місце в саду для посадки лізіантусу. Воно має бути яскравим, сонячним і добре дренованим. Приготуйте ґрунт, додавши компост або перегній для покращення росту та цвітіння. Викопайте яму досить глибоку для розміщення кореневої системи еустоми. Посадіть рослину, добре залийте і придавіть ґрунт навколо коріння. Поступово збільшуйте полив та забезпечуйте достатню кількість світла.

Посадка на розсаду

Якщо ви вирощували лізіантус із насіння і хочете пересадити її в сад, слід провести період загартовування розсади. Це означає, що за тиждень до посадки на відкритий ґрунт розсаду слід виносити на кілька годин на свіже повітря щодня. Це допоможе рослині адаптуватися до нових умов та знизити ризик пересадкового шоку.

Вирощування еустоми в саду

Догляд за лізіантусом у саду включає такі заходи:

  1. Полив. Регулярно поливайте рослину, особливо у спекотну та суху погоду. Уникайте застою води та перезволоження ґрунту.
  2. Видалення квіток, що відцвіли. Щоб стимулювати нове цвітіння та зберегти акуратний вид рослини, регулярно видаляйте відцвілі квітки.
  3. Захист від шкідників. Спостерігайте за рослиною та вживайте заходів для захисту від шкідників, таких як попелиці, слимаки та равлики.
  4. Підтримка. Встановіть опору, щоб запобігти прогину стебел високих сортів та зберегти естетично привабливу форму рослини.
  5. Добрива. Регулярно удобрюйте еустому протягом сезону росту за допомогою добрив для квітучих рослин.
  6. Підготовка до зими. Лізіантус не зимує у відкритому ґрунті. Перемістіть рослину в приміщення з температурою 10-15 градусів. Зменшіть полив і не підгодовуйте еустому під час зимового спокою.

Догляд за еустомою може вимагати деякої уваги та зусиль, але це коштує витраченого часу. Лізіантус — це чудова культура з яскравими та красивими квітками, яка може прикрасити ваш сад чи будинок. Щоб отримати гарантовано хороше насіння лізіантусу, звертайтесь в інтернет-магазин Florium. Сервісом та якістю продукції магазину задоволений кожен покупець.


Залишити коментар