Пт. 1 Березня 2024

На Черкащині очікують низький урожай картоплі

На Черкащині ситуація з ґрунтовою засухою не критична. Утім дефіцит опадів утримується із початку травня, розповів начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Про це пише propozitsiya.com.

За словами Віталія Постриганя, значний дефіцит опадів, який на Черкащині утримується з початку травня, став причиною ґрунтової засухи під ранніми хлібами:

«Погіршуються вологозапаси ґрунту і під пізніми та технічними культурами. На окремих площах південної частини Черкащини ґрунт сухий до глибини 70-80 сантиметрів. Волога присутня лише в глибоких шарах горизонту. Проте ситуація не критична».

«В озимих хлібів продовжується наливання зерна, тобто вимоги рослин до вологи незначні, а добре розвинена коренева система у цей період дозволяє витримувати засуху. Завдяки періодичним похолоданням, опадам, хоч дуже нерівномірним та незначним, частим росам, дія засушливих явищ не набула незворотного характеру для ранніх хлібів, пізніх та технічних культур», – пояснив Віталій Постригань.

Найбільш несприятливо агрометеорологічні умови складаються для картоплі, зазначив синоптик:

«На глибині 10 сантиметрів температура ґрунту становить 24-25º – дуже висока при якій уповільнюється та припиняється ріст бульб».


Залишити коментар