Пт. 19 Квітня 2024

На Одещині збільшилась площа зрошуваних земель

Одеська область додатково отримала близько трьох тисяч гектарів зрошувальних земель і більшість цих земель підуть на вирощування овочевих культур. Цьогоріч Одещина забезпечуватиме Україну овочами та кавунами. Про це розповіла директорка департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Алла Стоянова, повідомляє Одеська ОВА, пише agronews.ua.

За словами керівниці агросектору області, це стало можливо завдяки реформі зрошення та збільшення меліоративних площ. Крім того, аграрії почали проявляти зацікавленість у зміні структури посівів.

Через підрив дамби на Каховській ГЕС наразі найбільша кількість зрошуваних земель — на Одещині. Загальна площа яких складає 226 тисяч гектарів, з яких фактично зрошуються 42 тис. га.

«Але минулого року завдяки реформі меліорації Одеська область додаткова отримала близько трьох тисяч гектарів зрошувальних земель, і більшість цих земель вже виділена або буде виділена під посів та вирощування овочевих культур. Внаслідок трагедії на Каховській ГЕС буде не вистачати не лише овочів, а й кавунів, але Одеська область здатна забезпечити себе, сусідні регіони, і мабуть, всю Україну цими культурами», — розповіла Алла Стоянова.

Вона також додала, що за прогнозами департаменту, в Україні та області не буде нестачі продуктів та підвищення цін навіть через підрив дамби Каховської ГЕС.

«Україна — це аграрна країна, і ми виробляємо в 5-6 разів більше харчової продукції, ніж споживаємо», — пояснила директор департаменту.


Залишити коментар