Ср. 29 Травня 2024

Пасіці на Київщині нема аналогів в світі

На Київщині у Васильківському районі відкрили першу в світі експериментальну IT-пасіку. Команда інженерів, бджолярів та IT-спеціалістів AmoHive створила розумне рішення. Вони обладнали вулики сенсорами, які передають інформацію про стан вулика як всередині, так і ззовні.

Над створенням такого вулика працювала команда фахівців з України та Польщі. Патент на свій винахід оформили в Україні, повідомляє Рубрибрика.

Наразі ІТ-пасіка – це 10 експериментальних вуликів з поліпропілену, оснащені сонячними панелями та сенсорами, якими бджоляр може керувати зі смартфона. Інформація з датчиків передається на сервер, а звідти на телефон.

Через застосунок у телефоні можна перевірити температуру у вулику, вологу, вагу в реальному часі, кількість назбираного меду, а також у додатку є функція GPS-навігатора.

У травні 2023 року 10 вуликів заселили бджолиними родинами трьох порід:

  • Українська степова,
  • Карпатка,
  • Карніка.

Зараз на пасіці спостерігають над тим, як поводяться бджоли, у разі потреби можуть регулювати температуру, вологість у вулику, адже ці показники впливають на захворюваність бджіл, а отже і результат їхньої роботи – кількість зібраного меду.

 


Залишити коментар