Ср. 29 Травня 2024

На Черкащині масово загинули бджоли

У селі Кедина Гора на Золотоніщині Черкаської області масово загинули бджоли. Це сталося після того, як фермери обробили поля. У поліції щодо інциденту відкрили кримінальне провадження.

Про це повідомляють Суспільне Новини.

Десятки мертвих бджіл, а ще більше – кволих щодня біля льотків вулика знаходить пасічник Андрій Труба. Ситуація повторилася упродовж кількох тижнів.

«З учорашнього вечора і до сьогоднішнього ранку велика кількість загиблих бджіл. Це збіглося з тим, що неподалік було оброблене поле, що неподалік від нашого села. 21 числа знову серед білого дня було оброблене поле, 22 ми побачили, що знову масово гинуть бджоли, і ця трагедія продовжується до сьогоднішнього дня», – розказав пасічник.

Він зауважив, що втрати з кожного вулика – щонайменше 50%.

«У мене на пасіці 52 вулики. Два вулики пропали зовсім, а решта вуликів є втрати де 70%, є 50%», – розповів бджоляр.

Пан Микола пасічникує 35 років. Такий мор комах у селі побачив уперше.

«Це для мене дуже великий збиток, я коштом цього живу. Я на пенсії, пенсія у мене невелика, це мені була підмога, розтрати дуже великі, весна холодна, важка, годували і медом їх і цукром, ну пасічники це розуміють, затрати дуже великі»», – розповів пан Микола.

Згідно із законом аграрії мали б попередити про обробку полів, але вони цього не зробили, зауважив староста села Сергій Кожемяко.

«Про внесення будь-якого препарату захисту рослин фермер повинен повідомляти місцеву владу, щоб пасічники самі вирішували: шкодить це бджолам чи ні. Так цього не було зроблено, виник знову конфлікт», – пояснив староста.

По справі тривають слідчі дії, повідомила речниця Нацполіції області Наталія Ткачук.

«На місці події були вилучені зразки речовин та мертвих бджіл, які відправлені на проведення екологічної експертизи. На даний час за вказаним фактом відкрите кримінальне провадження за статтею 247. Це “Порушення законодавства про захист рослин”. Санкція статті передбачає штраф до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, громадські роботи на строк від 120 до 200 годин і обмеження волі до двох років. На даний час встановлюються всі обставини події», – прокоментувала речниця.


Залишити коментар