Фіолетові помідори з ГМО будуть продавати у США

Генно-модифіковані фіолетові томати дозволила вільно продавати державна інспекція Сполучених Штатів APHIS. Вчені довели, що лабораторні миші, яких годували цими овочами жили довше, ніж їхні родичі з контрольної групи.

Про це повідомляє британський центр Джона Іннеса, пише Agrotimes.

Ще 15 років тому у Великій Британії створили ГМ-томати, збагачені корисними антоціанами. Але  вільно вирощувати дозволили лише зараз — і то лише США.

У 2008 році Кеті Мартін та її колеги з цього дослідницького центру продемонстрували незвичайні ГМ-томати, збагачені антоціанами. Ці пігменти рослин вважаються дуже корисними: вони відіграють роль антиоксидантів, знижують рівень запалення, ризик розвитку діабету та гіпертонії. Саме антоціани надають синьо-фіолетовий колір чорниці та багатьом іншим ягодам.

Пурпурна шкірка деяких сортів томатів теж пов’язана з антоціанами, хоча рослини виробляють їх у невеликих кількостях, і пігменти не фарбують навіть м’якоті плода. Тому Мартін та її колеги створили ГМ-томати, що несуть ген – регулятор синтезу антоціанів, запозичений у рослин ротиків (Antirrhinum L.).

У тій же роботі вчені показали, що лабораторні миші живли помітно довше, якщо їх годували фіолетовими ГМ-томатами.

Тоді ж Кеті Мартін із співавторами створили компанію Norwich Plant Sciences, яка виводить новинку на масовий ринок. Процес виявився навіть складнішим і тривалішим, ніж саме створення «Великого фіолетового помідора» (Big Purple Tomato), як назвали свій проект вчені. Лише днями ГМ-томати нарешті отримали офіційний дозвіл від американської Служби інспекції здоров’я тварин та рослин (APHIS). Тепер усі бажаючі у Сполучених Штатах можуть вільно вирощувати такі рослини як звичайні городні культури, але незабаром аналогічне рішення очікується і у Великій Британії.


Залишити коментар