Цього року зросла урожайність олійних культур
Сб. 13 Серпня 2022

Цього року зросла урожайність олійних культур

Прогноз урожаю зернових та олійних культур в Україні в поточному сезоні покращено орієнтовно на 5-7 млн тонн — до 65-67 млн тонн із 60 млн тонн. Про це повідомляється на сайті Урядового порталу.

Про зростання прогнозу врожаю заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський. Водночас прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що в умовах російського військового вторгнення в Україні вже зібрано 12 млн тонн зерна нового врожаю із загальної площі 3,5 млн га.

«Загалом за червень ми експортували 3,2 млн тонн із 5 млн тонн (довоєнних щомісячних обсягів – ІФ-У), які були потрібні. Експорт поступово зростає і залізницею, і автомобільними шляхами, і через Дунайські порти. Морські порти значно розширять ці можливості й аграрії матимуть нові можливості для збуту продукції. Держава робить для цього все необхідне», — додав прем’єр-міністр.

Шмигаль також відзначив нещодавно впроваджену програму грантів на розвиток садівництва, теплиць, розвиток переробки та мікропідприємств, у рамках якої вже подано та опрацьовано понад 5 тис. заявок, і вже цього тижня перші заявники отримають держпідтримку.


Залишити коментар