Світових запасів пшениці залишилося на 10 тижнів. Ситуація гірша, ніж у 2007 та 2008 роках

Світових запасів пшениці залишилося на 10 тижнів. Ситуація гірша, ніж у 2007 та 2008 роках

За словами експерта з питань продовольчої безпеки, запасів пшениці у світі залишилося лише близько 10 тижнів на складах через війну в Україні та у зв’язку з тим, що останніми тижнями Індія заборонила експорт пшениці. Про це УНН пише з посиланням на заяву в Раді Безпеки ООН генерального директора аналітичної компанії Gro Intelligence Сари Менкер.

Україна та росія виробляють близько третини світової пшениці.

Сара Менкер заявила Раді Безпеки ООН 19 травня, що російсько-українська війна “просто підлила олії у вогонь, що давно горить”, заявивши, що вона не є основною причиною нестача пшениці.

“Я хочу почати з того, що прямо скажу, що російсько-українська війна не стала причиною кризи продовольчої безпеки. Це просто підлило олії у вогонь, який давно тлів. Криза, яку ми виявили задовго до пандемії COVID-19, виявила крихкість наших ланцюжків поставок, – сказала Менкер. – Навіть якщо війна закінчиться завтра, наша проблема продовольчої безпеки не зникне найближчим часом без узгоджених дій”.

Менкер вказала, що через зростання цін на основні сільськогосподарські культури цього року ще 400 мільйонів людей у ​​всьому світі недоїдають.

“Сьогоднішні умови гірші, ніж у 2007 та 2008 роках, – заявила вона. – Важливо зазначити, що нині спостерігається найнижчий рівень запасів зерна, який будь-коли бачив світ, тоді як доступ до добрив дуже обмежений, а посуха в регіонах, де вирощують пшеницю, є найекстремальнішою за останні 20 років. Аналогічні проблеми із запасами також відносяться до кукурудзи та інших зернових”.

Коментарі Менкер прозвучали після заяви Девіда Бізлі, виконавчого директора Всесвітньої продовольчої програми, який сказав, що міжнародна економіка зараз стикається з “безпрецедентною кризою”, зазначивши, що 49 мільйонів людей у ​​43 країнах “стукають у двері голоду”. Він наголосив, що з голодом приходить політична дестабілізація.

“Ми вже спостерігаємо заворушення та протести, які відбуваються зараз — у Шрі-Ланці, Індонезії, Пакистані, Перу, — сказав він. – Ми вже бачили дестабілізуючу динаміку в Сахелі Буркіна-Фасо, Малі, Чаді. Це лише ознаки майбутнього”.

Минулого тижня держсекретар США Ентоні Блінкен звинуватив росію у блокуванні експорту пшениці з України. Блінкен стверджував, що Москва використовує пшеницю як зброю війни.


Залишити коментар