Ср. 29 Травня 2024

Садити картоплю стало втричі дорожче

У Понорницькій громаді на Чернігівщині картоплярством на життя заробляють багато місцевих жителів. Тут діє більш ніж 50 фермерських господарств, які висаджують бульбу. Також багато особистих селянських господарств висаджують по кілька гектарів картоплі.

Утім, цього року всі вони не лише ризикують втратити прибутки, а й можуть зазнати значних збитків. Про це повідомляє Суспільне, пише agronews.ua.

Наразі оптом картоплю в фермерів та жителів громади закуповують по 2,50 грн за кілограм. Попит зменшується і частину бульби доведеться утилізувати.

Поки не відомо, яка ситуація буде в новому сезоні, але вартість польових робіт зросла втричі. Тепер, щоб “вийти в нуль” фермери мають продавати картоплю, як мінімум, по 6 грн за кілограм. А щоб щось заробити – по 8 грн за кілограм.

“Цієї весни, щоб посадити один гектар картоплі, на пальне, добрива тощо потрібно витратити не менше 60 тисяч гривень. Дизпаливо за рік подорожчало майже втричі. Тридцять тисяч за тонну азотних добрив. В порівнянні – ще рік тому ми купували по 7 тисяч за тонну. Основні наші ринки збуту це були Схід і Південь. Якщо насіннева картопля – то Херсон у нас багато брав. Не знаємо, що буде восени – чи буде безпечно туди везти, чи буде це можливо”, – розповів у коментарі для Суспільне Чернігів фермер з Понорниці Андрій Бородюк.

Він орендує 100 гектарів землі, на яких щороку висаджує картоплю. Фермер непокоїться, що цього року не зможе навіть компенсувати витрати.


Залишити коментар