"Податок на цукор": чи вплине нововведення на ціни

“Податок на цукор”: чи вплине нововведення на ціни

В Україні незабаром можуть запровадити додатковий податок на газовані напої або так званий “податок на цукор”. Про це на своєму Telegram каналі та у Facebook повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги України Михайло Радуцький, пише “Сьогодні”.

За його словами, у багатьох розвинених країнах такий вид оподаткування допоміг спонукати виробників зменшити вміст цукру в напоях, а споживачів перейти на більш здорові замінники. Радуцький наголосив, що гроші з цього податку повинні витрачати на програми лікування і профілактики діабету та зміну шкільного харчування.

Однак деякі експерти, вважають що це призведе лише до зростання цін на цей вид товарів. За словами члена Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, ціна цих товарів незабаром збільшиться, однак запровадження податків – зовсім не головна причина, а лише один з багатьох факторів.

“Найголовніший фактор, який впливає на зростання ціни – це величезні ціни на енергоносії. Розумієте, щоб зробити будь-яку аграрну переробку треба витрати величезну кількість газу та електроенергії. Через те, що їхня вартість зросте катастрофічно, будуть зростати й ціни”, – каже експерт.

Пендзин наголошує, що у іншій ситуації, такий вид оподаткування міг би бути доречним. Однак в умовах енергетичної кризи та бізнесу, який ледь оговтався після локдаунів, це може погіршити ситуацію.


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)