В Україні стрімко закриваються ферми мікрогріну

В Україні стрімко закриваються ферми мікрогріну

У великому місті вирощування мікрогріну могло б стати доволі прибутковою справою, а от у невеличкому — перетворити це на бізнес доволі складно. Тим більше, що у багатьох мешканців таких міст є власні городи, теплички, своя зелень. Про це розповів Євген Обуховський, виробник мікрогріну з Глухова Сумської області, пише agronews.ua.

«На таку продукцію у Глухові немає великого попиту та достатніх об’ємів замовлень, щоб займатися тільки цим. Та і є люди у інших містах, які цим займаються, і мають значно більші потужності для вирощування. Потрібні ще певні грошові вкладення. Але разом з тим, я знаю, що досить великий відсоток людей (десь 6-7 із 10), які починають невеликий бізнес на мікрогріні, закривають ферми, розпродають обладнання, бо зіштовхуються із тим, що немає ринку збуту», — коментує Обуховський.

Тому наразі фермер поставив перед собою мету популяризувати мікрогрін серед інших людей. І почав він зі своїх знайомих, багато з яких теж почали вирощувати мікрогрін вдома.

«Можна перетворити звичайні салати, макарони, м’ясо, навіть, звичайні бутерброди на щось цікаве і незвичайне. Кожен може відчути себе шеф-кухарем, тільки треба краплинку фантазії. У цій справі немає нічого складного. Зараз уся інформація доступна у Інтернеті, є спеціалізовані сторінки у соцмережах та чати, де люди діляться власним досвідом. Обладнання купувати теж не обов’язково — його можна зробити самостійно, або й взагалі використовувати підвіконня та звичайну настільну лампу», — додає виробник.

За його словами, щоб уникнути проблем із ростом рослин, треба брати насіння у тих місцях, яким довіряєш ти сам та люди.

«Спершу пророщував соняшник і горох, потім додав інші культури. Зараз вирощую близько десяти різних культур — тих, що мені смакують найбільше: соняшник, горох, гірчиця, амарант, базилік, м’ята, меліса, декілька видів капусти та редису. А загалом на мікрогрін можна вирощувати близько 45 різних культур», — підкреслив Євген Обуховський.


Залишити коментар