Не налягай на воду: які ознаки вказують на надмір рідини в організмі

Не налягай на воду: які ознаки вказують на надмір рідини в організмі

Звичка пити достатньо води добре впливає на стан шкіри, виводить токсини і допомагає схуднути. Але надлишок рідини шкодить організму. Спеціалісти виділяють кілька ознак, котрі можуть свідчити про те, що вам слід не так активно налягати на воду.

Безбарвна сеча

Якщо у вас темно-жовта сеча, то це вказує на зневоднення організму. Саме таку можна побачити зранку, адже ви цілу ніч не вживали ніякої рідини. Але якщо сеча надто прозора, це означає, що ви споживаєте надмірну кількість води. Лікарі рекомендують намагатися добитися світло-жовтого кольору сечі, який вважається ознакою здорового організму.

Часта нудота та головні болі

Якщо у вас почала часто боліти голова, однією з причин може бути низький рівень натрію в організмі. Коли пити багато води, то рідина вимиває корисні речовини та мінерали. Низький рівень натрію призводить до набухання клітин мозку, які починають тиснути на череп.

Ви п’єте воду, навіть коли вам не хочеться

Якщо ви перед ранішньою пробіжкою вирішуєте випити кілька склянок води, щоб після тренувань ваш організм зміг відновити водно-сольовий баланс, то потім просто не можете зрозуміти, чи тіло хоче рідини, чи ні. Це призводить до неконтрольованого споживання. Краще за все пити воду саме тоді, коли вам цього дійсно хочеться.

Набряки

Якщо на вашому тілі з’являються набряки, це вказує на дисбаланс електролітів, який з’являється, якщо пити багато води. Особливо сильно набряки помітні на лиці, шиї, ногах. Спробуйте зменшити кількість рідини, яку ви споживаєте протягом дня, і поглянути на результат. Якщо набряки все-рівно з’являються, варто звернутися до лікаря.

Єдиної норми для всіх не існує, тому кількість води, яку можна пити, завжди буде індивідуальною. Тут потрібно враховувати різні фактори: вік, стать, рівень фізичної підготовки, активність, температуру повітря, погодні умови. Тому лікарі та дієтологи радять запам’ятати одне просте правило: пити воду лише тоді, коли ви відчуваєте спрагу.

Орієнтовною нормою для дорослої людини вважається 4% від загальної маси тіла. Тобто, якщо ваша вага 70 кг, потрібно в день випивати близько 2,8 літрів води. Але варто розуміти, що сюди входить не лише вода, але й фрукти, супи, овочі.

Джерело ТСН


Залишити коментар