![](https://tenews.org.ua/wp-content/themes/uanews-te/assets/img/ads/electric-s.gif)
Пенсійний вік можуть знизити на 5−10 років: Мін’юст роз’яснив, кого це стосується
![](https://agroter.com.ua/wp-content/uploads/2021/10/20_main.jpg)
«Чорнобильці», яким нещодавно встановили новий рівень мінімальної пенсії по інвалідності, мають право вийти на заслужений відпочинок раніше, ніж інші пенсіонери. Причому не лише ліквідатори аварії на ЧАЕС.
Як пояснили у Мін’юсті, людям, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, що передбачено ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Зокрема, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС мають право вийти на пенсію на 5−10 років раніше, у залежності від періоду роботи на території зони відчуження:
на 10 років — якщо вони працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, з липня 1986 року до 31 грудня 1986 року — не менше 5 календарних днів;
на 8 років — якщо вони працювали у 1987 році в зоні відчуження не менше 14 календарних днів;
на 5 років — якщо вони працювали з 1 липня 1986 року до 31 грудня 1986 року в зоні відчуження від 1 до 5 календарних днів, у 1987 році — від 10 до 14 календарних днів, у 1988 році — не менше 30 календарних днів, на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або на їхньому будівництві — не менше 14 календарних днів у 1986 році.
Відповідно до закону, постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи вважаються й особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років (категорія 4). Їм також надається право дострокового виходу на пенсію.
Джерело “Факти”
Залишити коментар