Сб. 21 Грудня 2024

Які переваги аграрних розписок для бізнесу

У сучасних економічних умовах важко уявити успішний розвиток бізнесу без ефективного залучення інвестицій та кредитування.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minfin.

Сезонність, часовий розрив між виробництвом та реалізацією продукції, значна потреба в обігових коштах та впровадження інноваційних технологій зумовлюють необхідність залучення фінансування в агропромисловому секторі.

Головна перевага аграрних розписок в тому, що при залученні кредитних коштів в заставу банк приймає майбутній урожай, адже не кожне агрогосподарство має достатньо ліквідного забезпечення для застави.

Також не принципово, під заставу врожаю яких культур залучається кредит. Наприклад, це може бути і пшениця, і ріпак, а також продукція садів та овочі — вся продукція, що вирощується на землі — а це збільшує кількість підприємців, які можуть скористатися фінансовою аграрною розпискою.

Банки знають потреби клієнтів і розуміють, що для багатьох із них це єдиний спосіб фінансування бізнесу в необхідному обсягу.

Безумовно завдяки цьому фінансовому інструменту малі та середні агрогосподарства мають змогу фінансувати витрати на вирощування культур в плановому обсягу та формувати позитивну кредитну історію.

Клієнти банків, фермери, зазначають, що це досить гнучкий інструмент. При недостатній врожайності (у разі форс-мажору або через погодні умови) банки мають змогу переоформити обов’язки фермера на наступний маркетинговий рік, пролонгувати кредит та змінити строк аграрної розписки. Також банки, за клопотанням агровиробника, змінюють фінансову аграрну розписку на заставу зерна на складі під складські розписки та чекають із клієнтом реалізації за умови формування кон’юнктури ринку, що дозволяє отримати додатковий дохід при реалізації зернових в періоди пізніше, ніж період збору.

Надаються кредити під заставу фінансової розписки досить просто: позичальник надає документи на право володіння або користування землею сільгосппризначення, формується реєстр земельних ділянок, на яких буде вирощуватися відповідна культура та оформлюється нотаріальний договір фінансової аграрної розписки, де чітко визначені врожайність культури, об’єм та вартість майбутнього врожаю, та умови фінансування.


Залишити коментар