В Бесарабії скорочуються насадження технічного винограду

В Бесарабії скорочуються насадження технічного винограду

Агровиробники Бесарабії в останні роки воліють скорочувати насадження технічних сортів винограду.  

Про це в інтерв`ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів комерційний директор ТДВ «Комсомолець» Олександр Терзі, пише Agro Times.

За його словами, ціни на технічний виноград є доволі низькими, враховуючи те, що це трудомістка у виробництві культура, 90% якої виробники Бесарабії вирощують без зрошення. Зокрема, торік ціна на технічний виноград за умов неврожаю становила 9–11 тис. гривень за тонну, а в попередньому році 6–7 тис. грн/т.

«Без виноробства і розливу вирощувати технічний виноград не вигідно. Коли 2006-го відкрився український ринок безмитної торгівлі вином із країн ГУАМ, до нас пішов не просто імпорт грузинських, вірменських і молдавських вин, а хлинув величезний обсяг реекспорту, почали заходити пресові фракції і будь-які виноматеріали з усієї Європи, Південної Америки і т. д. Якщо в грудні 2006 року виноматеріал коштував 1,5–2 дол., а з 1 січня 2007-го ціна впала вдвічі», – зауважив Олександр Терзі.

Він також повідомив, що починаючи з 2007 року всі українські винзаводи, які виготовляли первинний виноматеріал, стали терпіти страшні збитки. Деякий час прибутковими були компанії, які  розливали вино, тому що виноматеріали подешевшали, а готове вино ні.

«Первинне виноробство впало, далі по ланцюжку стало зникати і технічне виноградарство. В Одеській області, за статистикою, з 40 тис. гектарів під нього залишилося тільки 17 тис. гектарів, а в реальності і того менше», – підсумував Олександр Терзі.


Залишити коментар