Частину ягід, фруктів і баштанних культур в Україні можуть знищити

Частину ягід, фруктів і баштанних культур в Україні можуть знищити

Невтішні перспективи, пов’язані зі знищенням нового врожаю, оприлюднила Галина Дрюцька. Жінка займається фермерством і орендує сад у Запорізькій області. Під час спілкування з журналістами OBOZREVATEL. фермерка заявила, що черешні, фрукти, а також баштанні культури нового врожаю можуть потрапити на смітник.

Підприємиця повідомила, що середня вартість кілограма черешні, яку вона вирощує, становить 30 гривень 20 копійок за кілограм. У роздрібній торгівлі з урахуванням націнок вона коштує вже близько 60 гривень за кілограм. Так, за прибутковості на рівні 30% дохід фермера в підсумковій ціні продукту удвічі менший – близько 15%.

“Малі підприємці бусиками везуть її на Київ, перепродують через двоє-троє рук, і вона доходить до споживача вже з божевільними націнками. Ми вкладаємо 30 гривень у кілограм черешні, і з них більша половина – це вкладення, прибутковість 25-30%. А посередники мають таку саму суму, не вкладаючи ні в що. Мене це обурює”, – наголосила вона.

У цьому контексті Дрюцька припустила, що, можливо, фермерам варто було б безпосередньо виходити на мережі супермаркетів для реалізації своєї продукції.

Також Галина Дрюцька зазначила, що ситуація із непотрібною черешнею може повторитися. На смітник при несприятливих обставинах можуть потрапити сливи, виноград, яблука, а також дині і кавуни.

“Те саме буде відбуватися і з яблуками, і з виноградом, і зі сливою, і з іншими фруктами, які вирощуються у нас в Україні і які можуть бути реалізовані в Україні. Ті ж баштанні культури, дині, кавуни”, – попередила вона.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)