Як не здуріти після робочого дня: способи подолання стресу та втоми
Пт. 17 Вересня 2021

Як не здуріти після робочого дня: способи подолання стресу та втоми

Ви повернулися додому з роботи, але втома й нервове напруження вас ніяк не покидають. Знайома ситуація, чи не так? Спробуйте скористатися наступними порадами від видання “Здоров’я”, аби віднайти спокій і душевну гармонію. Пам’ятайте, що стрес негативно впливає на органи і системи людського організму.

Зніміть взуття

Деякі люди кажуть, що це не зовсім здорово. Проте насправді лише кілька речей в житі можна порівняти з тим, який домашній комфорт та спокій ви відразу відчуєте, прийшовши додому і знявши своє взуття. Прогулянки босоніж активізують велику кількість ваших життєво важливих функцій: стимулюють кровообіг, дають силу вашим венам, зміцнюють нервову систему, знімають стрес… А якщо ви прогулюєтесь босоніж на такій поверхні, як трава або пісок, то це має ще більший ефект. Отже, пам’ятайте:  ходьба босоніж, після того як ви повернулися додому має надзвичайну заспокійливу дію, тож ви можете легко, без зусиль, цим зайнятись.

Підвищуйте самосвідомість

Після того, як ви повернулися додому, вам слід усвідомити, що ваші робочі обов’язки та відповідальність закінчилися. Ви повинні розділити їх два простори – особистий та робочий – якомога чіткіше. Коли ви вдома, вам слід знати, що це ваш власний час і ваше власне життя, це реальне життя, у якому є ваші близькі люди і ваші, відмінні від роботи, важливі речі. Вам слід насолоджуватися ними і задовольняти себе спілкуванням з близькими, забувши про роботу і пов’язані з нею клопоти.

Прогуляйтеся

Підіть у парк, наприклад, прогуляйтесь у вашому районі, щоб зняти напругу, потренувати своє тіло, і допомогти йому виробити невелику кількість ендорфінів, які виводять токсини, активують ваше тіло і заспокоюють ваш розум. Прогулянка нічого не коштує, але є відмінним способом зняти стрес. Не забудьте, що прогулюватись разом з кимось важливим для вас, наприклад  рідним чи другом, набагато краще.

Трішки подрімайте

Вам зовсім не потрібно  спати протягом години чи більше. П’ятнадцять або двадцять хвилин сну достатньо, щоб отримати заряд енергії, прокинутись з яснішим розумам та зняти напругу. Вам навіть не потрібно впадати в глибокий сон. Просто полежіть на дивані, поклавши ноги вгору, і заплющте на кілька хвилин очі, поки ваше дихання не стане трохи повільнішим. Цього достатньо, щоб повністю позбутися стресу та не напружуватись.

Ванна для розслаблення

Не існує надто багато речей, які приносять більше розслаблення. Виділіть принаймні півгодини, щоб прийняти гарячу ванну (або душ), і нехай ваше тіло огорнеться цим теплим почуттям полегшення після ванни. Розслабте нервову систему, зніміть біль і запалені процеси та виведіть токсини.

Не робіть дві справи одночасно

Прийшли додому і почали готувати їжу, заодно наглядаючи за дітьми, прасуєте та дивитеся на свій календар, думаючи про те, що ви збираєтеся робити завтра… Як багато речей ви можете зробити одночасно після того, як ви повернулися додому? Спробуйте усвідомити, що вам необхідно розслабитись для того, щоб зберігати баланс сил та спокій для того, щоб запобігти новим стресовим ситуаціям.

Розумові вправи

Відведіть трохи часу для себе, думаючи про сьогодення та про все, що ви б хотіли здійснити в майбутньому. Цінуйте все, що у вас є. Іноді стрес не дає вам можливості бачити сенс у всьому, всі важливі для вас речі викликають байдужість та ви не можете визначитись з пріоритетами. У такі моменти пам’ятайте, що ваше здоров’я – найважливіше за все. Розслабтеся, посміхніться, уявіть собі приємні речі. Це насправді так легко!

 


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)