Науковці дослідили, від яких хвороб може врятувати активний спосіб життя
Сб. 25 Вересня 2021

Науковці дослідили, від яких хвороб може врятувати активний спосіб життя

Сучасні люди більшість своїх буднів проводять сидячи. Дехто наприкінці робочого дня намагається зайти в спортзал чи вирушає у пішу прогулянку. Проте навіть такі намагання компенсувати тривале сидіння в одній позі не рятують нас від ризику виникнення певних хвороб, пише “DW.com”.

Експерти-медики вважають, що чотири з половиною години в сидячому положенні – порогова величина, після якої зростає ризик розвитку хронічних захворювань. Занадто довге сидіння може стати основним чинником виникнення таких проблем зі здоров’ям як ожиріння, діабет другого типу, підвищений кров’яний тиск і онкологія.

Науковці кажуть про велику загрозу для здоров’я в сучасному суспільстві. Але чому довге сидіння є небезпечним? Головна причина – у низькій витраті калорій. “Обмін речовин і серцево-судинна система функціонують уповільнено”, – фахівець в галузі спортивної медицини пояснює Клаус Фелькер.

Це збільшує ризик серцево-судинних і метаболічних захворювань, таких як діабет. До того ж тривале сидіння погано позначається на венах, м’язах і поставі.

Науковець і лікар Клаус Фелькер підкреслює, що негативні наслідки повністю не компенсуються за рахунок занять спортом після роботи. Набагато ефективніше, на його думку, змінювати пози під час сидіння і частіше вставати. Позитивний ефект буде навіть, якщо ненадовго відірватися від стільця.


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)