Чт. 21 Листопадаа 2024

Підроблені яйця: як це роблять і як розпізнати підробку

Китайці – великі майстри імітації. Вони навчилися чудово копіювати одяг і аксесуари, гаджети і картини, архітектурні споруди та цілі міста. Але якщо завдяки тязі до підробок на ринку з’являються штучні яйця, варто задуматися про власну безпеку.

Талант жителів Піднебесної в сфері підробок їжі зовсім не новина. Можливо, ви вже читали про унікальні харчових фальшивках, включаючи світиться свинину і картонні булочки. Здавалося б, зробити яйце куди складніше. А ось і ні! Штучне ви ледь відрізните від курячого.

У справжніх яйцях цілий джерело поживних речовин: жири, білки, глюкоза, вуглеводи, мінерали, безліч ферментів, а також набір вітамінів (А, Е, Д, група Б). Є і холестерин, який не шкодить здоров’ю людини. Саме тому фахівці радять з’їдати по одному яйцю в день, а в дитячому меню цей продукт вважається незамінним.

Підроблене яйце – абсолютна «пустушка», в ньому немає нічого корисного. Шкаралупу роблять з гіпсу, кальцію і парафіну. Білок і жовток формують із суміші желатину і альгінату кальцію, з додаванням пігментів.

Поласувати таким твором мистецтва кілька разів і наслідки можуть бути непередбачуваними.

Тривале вживання негативно позначається на нервовій системі. У дітей може спостерігатися надмірна рухливість, розумовий розвиток при цьому загальмовується.

Як це роблять

Виготовляють фальшиві яйця настільки майстерно, що відтворюють навіть повітряну мембрану в нижній частині шкаралупи. Чи не причепишся!

Починають з жовтка. Хімічну суміш забарвлюють в жовтий колір за допомогою пігментів і опускають в форму, щоб вона стала кулястої.

Все це хімічне місиво занурюють в вуглекислий калій, так формується захисна плівка і надалі штучний жовток НЕ розтечеться. В іншій формі жовток обволікають білком.

Покривають заготовку штучної шкаралупою, кілька разів занурюючи її в розчин парафіну, карбонату калію і порошку з гіпсу.

Висушили і готово! Зовні яйце, виготовлене умільцем, нічим не відрізняється від виробленого на світло куркою.

Сенс підробки

Якщо хтось згоден витрачати час на копіткі маніпуляції з хімічними речовинами, шукайте вигоду. Підробка курячих яєць в Піднебесній давно переросла аматорські експерименти і перетворилася в досить прибутковий бізнес.

Виявляється, собівартість виготовлення фальшивки не перевищує 25% від ціни на справжнє яйце. Можна виставити їх на продаж трохи дешевше ринкової вартості і відмінно заробити!

Так, зрозуміло, і роблять. Відвідувачі ринків в Пекіні, Шанхаї, Гуанчжоу та інших великих містах Китаю в будь-якому випадку ризикують купити десяток-другий «хімічних» яєць.
Думаєте, переживати не варто, нехай хвилюються китайці? Даремно. Фальшиві яйця вже давно продають в нашій країні.

Як розпізнати

Втомлений покупець після важкого робочого дня однозначно не помітить нічого підозрілого. Хіба що ціна може приємно здивувати, але це ж не привід звинувачувати кого-то в фальсифікації. Втім, якщо уважно порівняти два яйця, підроблене і натуральне, все-таки можна знайти деякі відмінності.

У штучного шкаралупа блищить більше, але це спірне аргумент. Розбийте таке яйце і залиште в ємності на деякий час, поступово жовток і білок змішаються в одну масу, адже вони зроблені з аналогічних матеріалів.

Чи помічали, що у яйця, звареного круто, яке пролежало в холодильнику близько 6 годин, жовток трохи синіє? Так ось з «хімічним» такого не станеться. Кришитися жовток не буде, а стане більш желеподібним, зате білок злегка пожовтіє і може тріснути на частини.

При смаженні відмінностей ви не побачите і дивного присмаку у страви не буде.

Продаж сурогатний продуктів харчування заборонена, але це анітрохи не зупиняє підприємців, які бажають заробити. У Піднебесній досить багато людей, яким доводиться економити на їжі, тому попит на дешеві яйця буде завжди. Сумно, що такі продукти благополучно просочуються через кордон і можуть виявитися на нашому столі. Що ж, будемо обережніше.


Залишити коментар