Чт. 21 Листопадаа 2024

Одеський фермер навчився вирощувати бразилійські фрукти кассабанани

Перший урожай ароматних овочів зібрав житель села Шевченкове Одеської області, який вирішив «монетизувати» глобальне потепління.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на umoloda.

Бо якщо раніше наші аграрії могли лише мріяти про екзотичні овочі та фрукти на грядці, то цьогоріч з’явилася відмінна можливість насолодитися незвичайними але смачними кассабананами з тропіків.

Розсаду експериментатор зміг висадити у відкритий ґрунт вже у лютому, а зірвати на пробу перший плід — у травні поточного року.

Після того, як з’ясувалося, що кассабанани відмінно акліматизувалися на Одещині, перед нашими фермерами відкрилися блискучі перспективи вирощувати та продавати делікатесну екзотику весь рік.

«Це справжнє диво, виростити настільки смачний та одночасно стійкий до традиційних для наших полів шкідників овоч, — розповів фермер Дмитро Євдокимов. — Зовні кассабанани нагадують українські кабачки, але у них яскраво-жовта солодка м’якоть iз витонченим ароматом, а шкірка — незвичайного фіолетового кольору. Плоди рослини дуже просто зберігати, а зібраний наприкінці літа урожай доживе й до новорічного столу!

Понад 200 років кассабанани вирощують по всій тропічній Америці та на островах Карибського моря, а перевага екзотичних плодів у тому, що їсти їх можна сирими. Хоча знавці підкажуть чимало рецептів приготування з кассабананом різноманітних джемів, консервації, а також супів та гарнірів до м’яса.+

За словами одеського експериментатора, найголовнішою проблемою при вирощуванні кассабананів в Україні стала необхідність забезпечити регулярний полив. Адже на їхнiй історичній батьківщині у Бразилії панує вологий субтропічний клімат, а от у нас літо 2020 року видалося найпосушливішим за останні 150 років.

А ось аграрії Херсонської області вже кілька років поспіль з успіхом вирощують такі не менш екзотичні для України культури, як зізіфус, інжир, банани, лимони, мандарини, гранати, кизил, обліпиху, айву та хурму.


Залишити коментар