Пт. 1 Березня 2024

Українець розробив технологію вирощування австралійських тропічних раків

Технологія дозволяє отримувати прісноводних раків товарною масою 110 г за однорічний цикл вирощування. ЇЇ розробив доцент Павло Кутіщев у проблемній науково-дослідній лабораторії кафедри водних біоресурсів та аквакультури Херсонського державного аграрного університету. Про це повідомляє прес-служба Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА.

«Передбачається вирощування і розмноження раків у штучних умовах систем замкнутого водопостачання в осінньо-зимовий період до маси 25 — 40 г з наступним дорощуванням до товарної маси (110 г) в ставах Півдня України», — йдеться у повідомленні.

Для цього необхідно забезпечити відповідні умови їх утримування у зимовий період, використовуючи для цього установки замкнутого водозабезпечення або інші системи, які зможуть забезпечити цей вид теплою водою для розмноження і підрощування молодших вікових груп австралійського тропічного рака.

«Стави Півдня України з їх великою природною кормовою базою можуть бути використанні для екстенсивного вирощування австралійських раків у монокультурі. В результаті розробленої технології було отримано тропічних австралійських раків середньою масою — 110 г (деякі екземпляри сягнули 187 г)», — йдеться у повідомленні.

Розробник вважає, що делікатесна нова продукція тропічних раків в Україні зумовить високий попит ринку.


Залишити коментар