Пн. 17 Червня 2024

Туристів на Закарпатті дурять кольоровим медом

Торгові ятки поблизу однієї з найпопулярніших туристичних локацій озера Синевир переповнені банками з різнобарвним медом. Його охоче куштують туристи. Впевнені: купують натуральний карпатський мед.

Більшість обирає за кольором. Продавці кольорового меду рекламують свій товар: ним можна вилікувати бронхіт, заспокоїти нервову систему, зняти головний біль.

Тут 100-грамова баночка коштує 30 грн. За день з одного прилавка їх продають від 60 до 100 ємностей. Туристи стверджують: мед відчувається.

А от ті, хто продає традиційний мед, звичного забарвлення скаржаться, що на тлі такого яскравого конкуренту їх крам губиться, а покупці його просто не помічають.

До складу такого кольорового меду, за словами підприємців входять тільки натуральні трави, ягоди, цукор та натуральний мед. Яскраві кольори ж отримують шляхом настоювання на рослинах.

Кажуть, що меду в такому продукті 70-80%, решта – сироп.

Фахівці зробили зовсім інший висновок – меду в кольорових баночках з Синевіру немає: ані запах, ані смак не відповідає вимогам. Навіть на в’язкість це зовсім не мед.

Такі продукти неабияк псують імідж краю – кажуть фахівці з туризму, позаяк Карпатський мед вважається чи не найкращим в Європі.

SEEDS.org.ua за інформацією Телеканал Sirius


Залишити коментар