Як допомогти орхідеям зацвісти
Часто орхідеї не цвітуть, а лише нарощують листя через неправильне застосування добрива. Наприклад, у теплицях, де вирощують орхідеї на продаж, використовують добрива, які прискорюють розвиток та цвітіння рослини, стимулюють ріст і цвітіння – тож там усі рослини у цвіту, повідомляє Сім’я і дім.
Це інтенсивний спосіб вирощування, але для домашнього вирощування це не надто добре. Краще вдома вирощувати орхідеї більш традиційним способом – дотримуватись життєвих циклів орхідей: спершу рослина має вирости, далі зацвісти, а після цього побути у стані спокою. Наприклад, дендробіум взимку не цвіте, тільки нарощує зелену масу, а цвіте навесні. Фаленопсиси влітку і восени нарощують листя, а цвітуть напровесні.
Умови, в яких вирощують орхідеї
Щоб вирощувати орхідеї правильно, потрібно дотримуватись правил – клімат, світло, ґрунт, температура, вологість.
Цимбідіум, фаленопсис, венерин черевичок – люблять різке зниження температури до +13, після цього вони можуть зацвісти. Дендробіум та каталея – цвітуть, коли світло надходить до 15 годин на добу.
Інші починають цвісти, коли різниця між нічною та денною температурою коливається в три градуси. Орхідеї не люблять коли їх часто пересаджують, також не люблять горщики в яких забагато простору.
Епіфіти – дендробіум, ванда, онцидіум, цимбідіум, целогіна полюбляють цвісти на полицях, кашпо. Коли з’являється нове листя – це означає, що рослина нормально розвивається. Багато листя, значить, вона міцна. Зверніть увагу, якщо орхідея не зацвітає від 2 років і більше – це означає, що ви її неправильно підживлюєте. Необхідно дотримуватись правильних пропорцій корисних речовин – 2 частини фосфору, калію та 1 частину азоту.
Залишити коментар