Цікаві факти про бджіл
Щороку 10 липня відзначається День захисту бджіл – подія, яка підкреслює важливість бджіл у нашій екосистемі та необхідність їхньої охорони. Бджоли є ключовими запилювачами багатьох сільськогосподарських культур, від яких залежить продовольча безпека мільйонів людей.
Важливість бджіл
Бджоли відіграють незамінну роль у запиленні рослин, що забезпечує близько третини нашого раціону. Завдяки їхній роботі ми маємо фрукти, овочі, горіхи та багато інших продуктів.
Вчені вважають, що якщо вимруть бджоли, то через чотири роки загине людство. Більшість рослин не дають плодів без комах-опилювачів, а у 80 % це бджоли. Саме завдяки цій маленькій комасі існує життя на планеті у його нинішній формі.
В Україні ситуація з бджолами викликає занепокоєння. Через активне використання пестицидів та зменшення площ квітучих лугів, бджолині сім’ї зазнають значних втрат. Водночас, українські бджолярі активно працюють над збереженням бджіл, впроваджуючи екологічно безпечні практики та розвиваючи органічне бджільництво.
Цікаві факти про бджолу
- Бджоли єдині комахи на землі, які можуть виготовляти їжу для людини.
- Сьогодні у світі виділяють понад 15 000 видів бджіл.
- В колонії бджіл може бути до 80 тисяч особин і керує ними всього одна королева.
- Матка або королева бджіл може жити до п’яти років. Основна її робота полягає у народженні нового потомства. Влітку кожного дня матка відкладає понад 2000 яєць.
- В пошуках їжі бджоли можуть відлітати від свого вулика на відстань до десяти кілометрів.
- Бджоли дуже ревно захищають свій вулик, адже для виготовлення всього однієї чайної ложки меду працює до 12 бджіл протягом всього життя.
- Для збору одного кілограма меду бджолиній сім’ї необхідно облетіти відстань, яка дорівнює трьом екваторам Землі.
- Самці бджіл, або трутні, не мають жала.
- Робочі бджілки живуть до шести тижнів і виконують всю необхідну роботу.
- Тільки робочі бджоли жалять, і лише тоді, коли відчують загрозу, оскільки після цього вони гинуть.
- Відмінною рисою бджіл, які виготовляють прополіс, є наявність п’яти очей. Однак, велика кількість очей не означає хорошу якість зору. Вони бачать навколишній світ у блакитних і жовтих тонах.
- Дослідження 2012 показали, що бджоли можуть розпізнавати людські обличчя.
Залишити коментар