Як правильно зберегти овочі до весни
Вирощені фрукти та овочі треба правильно зберегти. Поради з цього приводу дає досвідчений львівський дачник Віталій Огородник, пише “Високий замок”.
Почнімо з яблук. Їх Віталій Григорович зриває на початку жовтня (залежно від сорту). Знімає з гілок обережно, по одному, й акуратно поміщає у пластмасовий чи паперовий ящик.
Плоди лежать у прохолодному місці приблизно місяць. Далі господар перебирає запаси, вилучаючи припсуті екземпляри. Хороші розкладає в іншу тару та заносить у погріб. Там вони зберігаються до грудня. На той час пізні фрукти покращать смакові якості і будуть готовими до споживання.
Тоді чоловік розфасовує садовину у поліетиленові пакети місткістю по 1,5−2 кг. Їх залишає в погребі, не закриваючи.
— У пластмасовій ємкості фрукти протягом січня-лютого почнуть висихати, «бабчитися». А в целофанових мішечках вони «дихають», — пояснює наш співрозмовник.
Надалі щомісяця ґазда перевіряє плоди, викидаючи пригнилі. У січні він закриває пакети, але не припиняє спостереження за станом дарів саду. Тоді урожай зберігатиметься аж до Великодня.
Що ж до овочів, то їх радять пересипати вологим піском. Але у пана Віталія свій підхід. Моркву і буряки він старанно миє (так, як роблять європейські фермери), сушить. Згодом складає у целофанові мішечки (по 0,5−1 відру), які залишає наполовину відкритими. Це знижує інтенсивність гниття.
«Раз на 1−2 тижні необхідно перевіряти вологість. Наприклад, якщо селера починає мокріти, то пакет відкриваємо — щоб мала змогу дихати. Коли ж морква, навпаки, суха й починає в’янути — мішечок зав’язують», — зазначає дачник.
Не менш важлива температура у приміщенні. Стовпчик термометра має коливатися у межах +3−5°С. Тоді овочі збережуться до весни.
Картоплю пенсіонер тримає в ящиках насипом або у сітках, накриваючи звичайним мішком із-під цукру. Завдяки цьому вдається дещо підвищити вологість. Якщо у сховищі є вікно, то покладіть на крохмалисту лист картону (щоб не зеленіла).
Про цибулю. Віталій Григорович виконує її погожої днини й добре просушує. Відтак розфасовує у сітки та кладе на полиці погреба.
Аналогічні вимоги й до часнику. Господар культивує сорти, котрі зберігаються до весни. Після просушування пекучі овочі складає у ящики.
Переважно вже у грудні-січні зубки починають підсихати. Коли кілька головок збережеться аж до квітня, то дачник радить тримати їх для розмноження.
Але такий репродуктивний матеріал повинен загартуватися холодом. Зубки висаджуйте в горщик, щоб пустили корінці. У березні слід 3−4 тижні витримати у холодильнику за температури +2−3°С (аби пройшли процес холодного періоду, немов зимували на грядці). Тоді у квітні репродуктивний матеріал висаджують на ділянку. Таким чином отримаєте озимий часник тривалого зберігання.
Залишити коментар